Galatasay'ın şampiyon olması için okunacak dua Galatasay'ın şampiyon olması için okunacak dua

Köln'de tedavi gördüğü hastanede 3 Mayıs'ta hayatını kaybeden usta gazeteci ve yazar Celal Başlangıç, son yolculuğuna uğurlanıyor. Trauer Halle'de saat 10:00'da düzenlenen törene sevenleri, dostları ve meslektaşları katılacak. Törenin ardından Başlangıç'ın naaşı Nordfriedhof Mezarlığı'na defnedilecek.

Celal Başlangıç Kimdir?

1956 yılında İstanbul'da doğan Celal Başlangıç, Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu'ndan 1978 yılında mezun oldu. Gazeteciliğe 1975 yılında Ege Ekspres gazetesinde başladı. Daha sonra sırasıyla Demokrat İzmir (1977) ve Politika (1979) gazetelerinde çalıştı. 1981- 1984 yılları arasında Cumhuriyet gazetesinin Adana Bölge Temsilciliği, İç Politika Servis Şefliği, Yazı İşleri Müdürlüğünü yaptı.

Evrensel gazetesinin kurucu genel yayın müdürü olan Başlangıç, Radikal gazetesinin de kurucuları arasında yer aldı. T24, Gazete Duvar, Bianet, Haberdar gibi yayın organlarında da yazılar kaleme alan Başlangıç, çok sayıda gazetecilik ödülüne layık görüldü.

"Kanlı Bilmece", "Hayatın Rengi Gökkuşağı", "Hayata Söylenmiş Şarkılar", "Korku Tapınağı", "Trilye’den Yusufeli’ne Adatepe’den Derik’e Hayat Ağacıyla Yaşayanlar" isimli kitapları bulunan Başlangıç, gazeteci Ayşe Yıldırım ile evliydi.

Bir Ustanın Ardından Kalanlar

Celal Başlangıç'ın vefatı, Türkiye basın dünyasında büyük üzüntüye yol açtı. Başlangıç, meslektaşları ve sevenleri tarafından cesur, ilkeli ve vicdanlı bir gazeteci olarak tanımlanıyor. Kalemiyle adalet ve özgürlük için mücadele eden Başlangıç'ın mirası yaşatılacak.

Editör: Kazim Bozkurt