Bugüne kadar İzmir'e milyarlarca dolarlık yatırım yapan Folkart, şimdi de yeni kent merkezi için harekete geçti. Gökdelenler bölgesi olarak anılan yeni kent merkezinde yatırıma hazırlanan Folkart, çalışmalarda son aşamaya geldi. Toplam 600 milyon dolarlık (yaklaşık 11 milyar TL) yatırım için, ruhsat alarak inşaat faaliyetlerini başlattı. Projeyle ilgili bilgi veren Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Projenin inşaatı süresince 5 bin kişiye istihdam olanağı sağlayacak bu heyecanlı yolculuğa, özenle aylardır hazırlanıyoruz” diye konuştu.  

EN BÜYÜK YEŞİL ALAN
Folkart kent merkezindeki yeni projesinde benzer örnekler arasında, en büyük yeşil alanlardan birini konumlandıracak. Özel işlevler, anıt ağaçlar, çarpıcı peyzaj ayrıntılarıyla donatılmış bu yeşil alanın toplamı 27 bin metrekare olacak. Sancak, “Folkart’ın 50 bin metrekarelik alanda sürdürdüğü bu yeni yatırımımızda çalışmalar hızla ilerliyor. Mimari çalışmaların son dokunuşları gerçekleştirilen 600 milyon dolarlık yatırımda, kullanılması planlanan özel tanıtım ofisinin inşaatı da başlamış durumda. Örnek dairelerin de yer alacağı özel tanıtım ofisi tamamlandığında, satış süreci talep toplama aşamasıyla ilerleyecek” diye konuştu. 

5 BİN KİŞİYE İŞ
Projenin adını henüz kamuoyuyla paylaşmadıklarını açıklayan Mesut Sancak, “Bu mega projenin mimari çalışmalarını sonlandırmak üzereyiz. İnşaat süresince 5 bin kişiye istihdam sağlanacak. Bu projemiz de tıpkı geçtiğimiz günlerde bitirip, konutları teslim ettiğimiz şehrin yeni yıldızı Folkart Vega ve daha önceki projelerimizde olduğu gibi, müşterilerine ve tüm yatırımcılara ciddi kazanç sağlayacak” ifadelerini kullandı. Proje alanında yer alacak tanıtım ofisinin inşaatını başladıklarının altını çizen Sancak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ofisimizi açtıktan sonra talep toplama sürecini başlatacağız. Bu değerli yatırımın, İzmir için uğur getirmesini, projemizin kent siluetinde harika estetik duruşu ile yeni bir güzellik simgesi olmasını diliyorum. Sürprizlerimize hazır olun.” 1625 KONUT, 70 TİCARİ ALAN 
Mimar Gökhan Altan Altuğ liderliğinde TAGO Mimarlık imzası taşıyan proje, İzmir Yeni Kent Merkezi’nin en gözde noktasında yer alıyor. İzmir Körfezi manzaralı, 330 bin metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip proje; kulvarında İzmir’in en büyüğü, Türkiye’nin ise en iddialısı olma özelliğini taşıyor. Toplam 1625 konut ve 70 ticari alandan oluşacak proje; çok özel bir çarşı, örnek yeşil alanlar, farklı işlevdeki yaşam merkezleri, dinlence, eğlence ve kültür noktaları, gastronomi mekanları, spor merkezleri, SPA ve havuzlar ile taçlanacak.