Bir dönem Süper Lig'de Fenerbahçe forması giyen Alman oyuncu Max Kruse, futbolu bıraktığını duyurduktan sonra sürpriz bir kararla amatör ligde sahalara geri döndü. 36 yaşındaki oyuncu, yeni takımıyla ilk maçına çıktı ve bu kararla futbolseverleri şaşırttı.

Dursun Özbek'ten Galatasaray camiasına kenetlenme çağrısı Dursun Özbek'ten Galatasaray camiasına kenetlenme çağrısı

Kruse'nin Amatör Lig Macerası Başladı

Yaklaşık 4 ay önce futbolu bıraktığını açıklayan Max Kruse, Alman-Türk bölgesel lig kulübü BSV Al-Dersimspor'a transfer oldu. Bild gazetesinde yer alan habere göre, Kruse antrenmanlara katılarak amatör ligde forma giyecek. Bu karar futbol dünyasında büyük yankı uyandırdı.

Antrenörden Açıklamalar: "Max'in İlgisi Büyük İlgi Çekti"

BSV Al-Dersimspor'un antrenörlerinden Güven Akpolat, Max Kruse'nin transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Akpolat, "Max'in bize geleceğini açıkladıktan sonra sahamıza bir anda çok sayıda taraftar geldi, ancak Max henüz orada değildi." şeklinde konuştu. Ayrıca Kruse'nin transfer sürecini anlatan Akpolat, "Max'in futbol oynamak istediğini söylemesiyle başladı her şey. Ocak ayında bize geldi ve takımımızla birlikte sahaya çıkmak istediğini belirtti." dedi.

Eski Yıldızın Son Hali Şaşırttı

Max Kruse, yeni takımıyla ilk maçına çıktı ve eşi de tribünde yer aldı. Kruse'nin sahadaki performansı ve son halini görenler ise büyük şaşkınlık yaşadı.

İşte Kruse'nin son hali:

Editör: Kazim Bozkurt