Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde milletin Cumhur İttifakı’na güçlü bir destek verdiğini belirtti. Erdoğan, “Yasama organı olarak Cumhur İttifakı’nda biz varız. Milletimiz güçlendirmiş parlamenter laflarını ayaklarının altına altı. ‘Cumhur ittifakı ile yola devam’ dedi.” dedi.

Eski Türkiye günlerine geri dönme tekliflerini reddeden milletin ekonomisini Londra’da tefecilere teslim etmek isteyenlere de “hadi oradan” dediğini söyleyen Erdoğan, IMF ile ilişkilerini kestiklerini ve rezervlerini artırdıklarını ifade ederek “Siz bu spekülatörlerin oyunlarına bakmayın.” diye konuştu.

“Zafer sarhoşluğuna müsaade etmeyeceğiz”

Erdoğan, 14 Mayıs’ta sadece Türk demokrasisinin gücünü görmediklerini, aynı zamanda muhalefetin gerçek yüzünü de gördüklerini kaydederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun teröristlere destek veren açıklamalarına tepki göstererek “Kılıçdaroğlu, senin o teröristlerden ne farkın var?” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da milletin iradesine saygısızlık yaptığını savunan Erdoğan, “28 Mayıs’ta bizim rakibimiz asla CHP Genel Başkanı değildir. Bizim en büyük rakibimiz rehavettir. Bunun için zafer sarhoşluğu zehrinin yayılmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Erdoğan, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimleri için milletten destek isteyerek “Yasama ile yürütmenin uyum içinde çalışması hizmetlerde aksaklık yaşanmaması açısından çok önemli.” diye konuştu.

Editör: Kazim Bozkurt