‘Kara para aklama’ suçlamasıyla gözaltına alınan Engin Polat ve Dilan Polat çiftinin lüks araçlarına polis tarafından el konuldu. Çekiciyle Emniyet’e getirilen araçlar arasında Ferrari, Porsche, Mercedes gibi markaların modelleri yer aldı. Araçların fiyatları ise dudak uçuklattı.

Engin Polat ve Dilan Polat kimdir?

Lüks hayatlarıyla sosyal medyada dikkat çeken Engin Polat ve Dilan Polat çifti, ‘kara para aklama’ iddiasıyla gözaltına alındı. Çiftin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda lüks saat, mücevher, altın ve para ele geçirildi. Çiftin ayrıca yurt dışına kaçmaya hazırlandıkları da öne sürüldü.

Engin Polat, 1979 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 2002 yılında İstanbul Ticaret Odası’nda çalışmaya başladı. 2005 yılında ise kendi şirketini kurdu. İnşaat, tekstil, gıda, turizm, enerji, madencilik, lojistik, sağlık, eğitim, medya gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirket, 2019 yılında 1 milyar TL ciroya ulaştı.

Dilan Polat, 1994 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversiteye gitmedi. 2016 yılında Engin Polat ile tanıştı ve 2018 yılında evlendi. Dilan Polat, sosyal medyada lüks hayatını paylaşan bir influencer oldu. 1.5 milyon takipçisi olan Dilan Polat, markalarla iş birliği yaparak gelir elde etti. Ayrıca kendi kozmetik markasını da çıkardı.

Engin Polat ve Dilan Polat’ın lüks araçları neler?

Engin Polat ve Dilan Polat çiftinin lüks araçlarına polis tarafından el konuldu. Çiftin farklı marka ve modellerdeki 25 aracına el konulduğu, bunlardan 13 tanesinin ise Emniyet’e getirilerek sergilendiği belirtildi. Çiftin araçları arasında Ferrari, Porsche, Mercedes gibi markaların modelleri yer aldı. İşte çiftin araçları ve fiyatları:

 • Ferrari 296 GTB: 830 beygir gücüne sahip olan Ferrari 296 GTB modeli, 100 km/s hıza 3 saniyenin altında ulaşabiliyor. Bu modelin ikinci el fiyatı ise yaklaşık 35 milyon TL civarında.

 • Porsche Panamera: Porsche’nin lüks sedan modeli olan Panamera, 330 beygir gücüne sahip. Bu modelin ikinci el fiyatı ise tahmini 15 milyon TL civarında.

 • Mercedes G Serisi: Mercedes’in ikonik SUV modeli olan G Serisi, 422 beygir gücüne sahip. Bu modelin ikinci el fiyatı ise motor ve donanıma bağlı olarak 20 milyona kadar çıkıyor.

 • Mercedes E Serisi: Mercedes’in orta sınıf sedan modeli olan E Serisi, 194 beygir gücüne sahip. Bu modelin ikinci el fiyatı ise yaklaşık 1 milyon 500 bin TL civarında.

 • Mercedes Vito VIP minibüs: Mercedes’in VIP minibüs modeli olan Vito, 136 beygir gücüne sahip. Bu modelin ikinci el fiyatı ise yaklaşık 4 milyon TL civarında.

 • Ford Focus: Ford’un kompakt sınıf modeli olan Focus, 120 beygir gücüne sahip. Bu modelin ikinci el fiyatı ise kilometre ve donanım paketine bağlı olarak 1 milyon 300 bin TL civarında.

 • Volkswagen Golf: Volkswagen’in kompakt sınıf modeli olan Golf, 110 beygir gücüne sahip. Bu modelin ikinci el fiyatı ise yaklaşık 1 milyon TL civarında.

 • Fiat Egea: Fiat’ın kompakt sınıf modeli olan Egea, 95 beygir gücüne sahip. Bu modelin ikinci el fiyatı ise yaklaşık 300 bin TL civarında.

 • Honda Civic: Honda’nın kompakt sınıf modeli olan Civic, 125 beygir gücüne sahip. Bu modelin ikinci el fiyatı ise yaklaşık 500 bin TL civarında.

 • Dacia Sandero: Dacia’nın küçük sınıf modeli olan Sandero, 90 beygir gücüne sahip. Bu modelin ikinci el fiyatı ise yaklaşık 200 bin TL civarında.

  Oryantal Didem'den Şaşırtan İtiraf: Beni Erkeklerden Daha Çok Kadınlar Taciz Etti! Oryantal Didem'den Şaşırtan İtiraf: Beni Erkeklerden Daha Çok Kadınlar Taciz Etti!
 • Renault Clio: Renault’un küçük sınıf modeli olan Clio, 90 beygir gücüne sahip. Bu modelin ikinci el fiyatı ise yaklaşık 250 bin TL civarında.

 • Audi A3: Audi’nin kompakt sınıf modeli olan A3, 116 beygir gücüne sahip. Bu modelin ikinci el fiyatı ise yaklaşık 600 bin TL civarında.

Kaynak: haber merkezi