banner135

Yıldırım: Emekçileri yüzüstü bıraktılar

Memur Sen ve Kamu Sen Genel Başkanlarının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın da bulunduğu toplantıda memur ve memur emeklisinin taleplerini dile getirmemesine Birleşik Kamu-İş İzmir İl Başkanı Adem Yıldırım tepki gösterdi. Yıldırım, “Emekçileri yüzüstü bıraktılar” dedi.

Yıldırım: Emekçileri yüzüstü bıraktılar

HABER/ Didar DEMİRCİ

Memur ve memur emeklilerine 6 ayda bir ödenen enflasyon farkının, alım gücünün her geçen gün daha da düşmesi nedeniyle aylık ödenmesi talebini Memur Sen ve Kamu Sen Genel Başkanları’nın İş Sağlığı ve Güvenliği Toplantısı’nda gündeme getirmemesine Birleşik Kamu-İş İzmir İl Başkanı Adem Yıldırım tepki gösterdi. Yıldırım, “AKP iktidarını üzmek istemeyen Yalçın ve Kahveci emekçileri yüz üstü bıraktı” dedi. Memur ve memur emeklisinin geçim derdine dikkat çeken Yıldırım, şu sözleri kaydetti:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ara zam yok enflasyon farkı verilecek açıklamasından bir gün sonra Memur Sen ve Kamu Sen Başkanları İş sağlığı ve Güvenliği Toplantısına katıldı. Ancak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın da bulunduğu toplantıda ara zam ve enflasyon farkı aylık ödenmelidir çağrılarından bahseden olmadı. Asli görevlerinin emekçilerin haklarını savunmak ve emekçiden yana taraf olmak olan sarı sendikalar yine AKP İktidarını üzmek istemeyerek emekçileri yüzüstü bıraktı. Çok kısa bir süre önce “ara zam verilmeli ve enflasyon farkları aylık olarak ödenmelidir” çağrısı yapan konfederasyonlar iş Bakan Bey’in karşısında konuşmaya gelince çareyi susmakta buldular. Zaten Memur Sen Konfederasyonunun memurdan aldıkları aidatları yine memurların haklarını savunmak yerine vakıflar aracılığı ile İdlib kampında mültecilere yaşam merkezi kurarak vizyonlarının memur hakları savunuculuğu yapmak yerine AKP Genel Merkezi gibi davranmaya çalıştıklarını ortaya koymaktadır. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Ali Yalçın ve Önder Kahveci’nin ne amaçla yetkili sendikada başkan olduklarına ve o yetkiyi kimin çıkarları doğrultusunda kullandıklarına anlam verememekteyiz. Bir an önce emekçinin çıkarları için çalışmaları gerektiğini hatırlatır, Bakan Bey’in karşısında cesaretler dileriz.”

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100