banner112

Sarı: Hükümet havanda su dövüyor

Yeni sokağa çıkma kısıtlamalarını eleştiren DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, hükümetin havanda su dövdüğünü söyleyerek, acilen tüm Türkiye’de karantina uygulanması gerektiğini vurguladı

Sarı: Hükümet havanda su dövüyor

Haber/ Didar DEMİRCİ

Korona virüs vakalarında hızla artış yaşandığı son günlerde işçilerin çalışma koşullarının uygunsuzluğuna dikkat çeken Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Kovid- 19’un artık bir işçi hastalığı olduğunu dile getirdi. Sarı, konuya ilişkin Emeğin Sesi sayfasına yaptığı açıklamada, pandeminin ilerlemesinde 1 Haziran itibariyle hayata geçen normalleşme sürecinin olduğuna dikkat çekti.

Yan yana çalışıyorlar

Pozitif vakaların çalıştırılmaya zorlandığını iddia eden Sarı, “Pozitifler, yine fabrikada makine başında tutuluyor. Çarklar dönsün, işçiler ölsün mantığını güden bir zihniyetle karşı karşıyayız” dedi. Sarı, Türk Tabipleri Birliği'nin açıklamalarına kulak verilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Türkiye’de Kovid- 19 hastalığında yüzde 80’lik bir artış var. Sürü bağışıklığıyla bu hastalığın atlatılacağını düşünen bu iktidara çağrımızdır ki, bir an önce işçi sınıfı hastalığına dönüşen Kovid- 19’dan kurtulmak için acil 15- 20 günlük karantina talebimizi yeniliyoruz” dedi. Öte yandan hafta sonu saat 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokağa çıkmanın yasaklanmasını eleştirileren Sarı, “İnsanlar zaten Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.00’dan sonra sokağa çıkıyor ve akşam saat 20.00’da evlerine geliyorlar. Doğal olarak buradaki yasaklar öğrencilere, 20 yaş altına -ki 20 yaş olup çalışmak zorunda olanlara yasak yok! Burada yine ayrımcılık yapılmaktadır.- Bizim istediğimiz şehirlerin durumuna göre 15 -20 günlük karantina. Hükümetin yaptığı havanda su dövmek” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner96

banner97