Haber-Sen: Yeterli personel istiyoruz

Basın Yayın İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası 6 No'lu Şube Temsilcileri yaptıkları basın açıklamasıyla Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü'nde (PTT) yaşanan personel eksikliğinden dolayı sıkıntıları paylaşarak yetkililere seslendi.

Haber-Sen: Yeterli personel istiyoruz

Haber-Sen 6 No'lu Şube Başkanı Ayhan Zengin, “Almanya'da 630 kişiye bir posta çalışanı, Belçika'da 270 kişiye bir posta çalışanı düşerken, ülkemizde bir posta çalışanı 2 bin 75 kişiye hizmet vermektedir. 40 bin kişilik kurumumuzda, bunun kaçının gişede ve dağıtımda vatandaşa bire bir hizmet verdiğini düşündüğümüzde ise acı tablo daha da ortaya çıkmaktadır” dedi.

Personel eksikliğinden dolayı çalışan personelde çeşitli sorunlar yaşadıklarını dile getiren Zengin, sözlerini şöyle sürdürdü; “6 aydan fazla süredir yasal iznini kullanmayan, yanındaki arkadaşı izinde ya da raporlu iken iş yükü daha da artan emekçilerimiz adına, özellikle yaz dönemlerinde '3 ay boyunca kimse izne çıkamaz' diyerek izinlere keyfi sınırlar koyulmuştur. Biz bu tavrı kabul etmiyoruz. Kar odaklı anlayıştan, hizmet ve insan odaklı bir anlayışa geçilmelidir. PTT halkındır. Halkımızla birlikte kurumumuza, emekçilerimize ve başta personel eksikliği olmak üzere tüm sorunlarımıza karşı sürdürdüğümüz bu onurlu mücadeleye herkesin sahip çıkmasını bekliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER