banner109

Haber Sen: TRT’deki emek sömürüsü son bulsun

Haber Sen, örgütlü olduğu TRT’de 2 binden fazla kamu emekçisinin yıllardır kendi kadro unvanları dışındaki yapım ve yayın hizmetlerinde çalıştırıldığını, duyurusu yapılan ‘Görevde Yükselme Sınavı’ ile bu mağduriyetlerin daha da artacağını açıkladı.

Haber Sen: TRT’deki emek sömürüsü son bulsun

Haber/ Didar DEMİRCİ

Konuya ilişkin basın açıklaması yapan Haber Sen Genel Merkez Yönetimi, 14 Ağustos 2020 tarihinde TRT yönetimi tarafından duyurusu yapılan ‘Görevde Yükselme Sınavı’nın çalışanların mağduriyetini gidermek bir tarafa, kurum içi eşitsizlikleri daha da derinleştireceğine dikkat çekti.

KESK Haber-Sen; duyurusu yapılan sınavın, daha önce taslağı açıklanan “Kadro Unvan Çalışması” tamamlanana kadar ertelenmesini talep etti. 2010’da kaldırılarak şahsa bağlı hale getirilen kadrolar da dahil olmak üzere, kadro unvanına bakılmaksızın, fiili olarak yapım/yayında çalıştırılan ve yıllardır mağdur olan personele sınavsız bir şekilde “Yapım Yayın Görevlisi” kadrosunun verilmesi talebini dile getiren Haber Sen Merkez Yönetimine, basın toplantısına katılan KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik de destek verdi.

YORUM EKLE

banner97

banner96