banner112

Demircan: Delikli kuruşa muhtaç haldeyiz

Tüm Memur-Sen Genel Başkanı Tolga Demircan, memur ve memur emeklisinin son toplu sözleşmede aldığı zammın eridiğini söyleyerek seyyanen zam talebinde bulundu. Demircan, “Kamu çalışanları için yetmez ama; en az bin 500 TL seyyanen zam yapılmalıdır” dedi.

Demircan: Delikli kuruşa muhtaç haldeyiz

Haber/ Didar DEMİRCİ

Tüm Memur-Sen Genel Başkanı Togan Demircan seyyanen zam talebinde bulundu. Demircan, memur ve memur emeklisine verilen zammı eleştirerek, “Memur ve emekliler adına hükumetle toplu sözleşme sürecinde masaya oturan sendika temsilcilerinin öngörüsüzlüklerinin faturasını yıllardır kamu çalışanları borç batağında yaşayarak ödemekte. Kamu çalışanları için yetmez ama en az bin 500 lira seyyanen zam derhal yapılmalıdır” şeklinde konuştu. Demircan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“O gün verilen zam, bugün misli ile çalışanlarından cebinden olmayan para olarak çıktı; yani kredi, kredi kartı veya borç olarak çıktı. Öngörünün önemi burada ortaya çıkıyor. Bir yıllık zam oranı olarak 4+4 veya 3+3 ile enflasyon farklarını büyük kazanım olarak duyuran sarı sendikalar sayesinde memur ve emekli delikli kuruşa muhtaç hale geldi. Döviz kurlarındaki yükseliş, akaryakıt başta olmak üzere tüm temel tüketim maddelerinden, konut kiralarına, doğalgaz fiyatlarına varıncaya kadar fahiş fiyat artışlarına neden olmakta. Elinizi neye uzatsanız en az yüzde 30 fiyat artışını görüyorsunuz. Tüm Memur Sen Konfederasyonu olarak kamu çalışanları için yetmez ama; en az bin 500 TL seyyanen zam derhal yapılmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 10:17
YORUM EKLE

banner101

banner100