Bu suyla gemi yürümez

Pandemi nedeniyle düğünlere getirilen yasaklar nedeniyle işlerin yolunda gitmediğini dile getiren Etkinlik Sen Kurucu Genel Başkanı Ali Koray Özandaç, kaçak düğünlere tepki gösterdi.

Bu suyla gemi yürümez

Haber/ Didar Demirci

Pandemi nedeniyle işleri yolunda gitmeyen bir sektör de düğün, nişan, kına gibi organizasyonları profesyonel olarak hayata geçiren hizmet sektörü oldu. Bu sektörde yer alan paydaşlar ise seslerinin duyurulması için bir araya gelerek Tüm Etkinlik Sektörü İş Veren Sendikası’nı (ETKİNLİK SEN) kurdu. Etkinlik Sen Kurucu Genel Başkanı Ali Koray Özandaç, resmi olmasa da, getirilen pandemi yasakları nedeniyle gayri resmi olarak kapıya kilit vurduklarını söyledi. Özandaç, “Sektör şu anda kan ağlıyor. Bir su ikramıyla bizim düğün yapmamız beklenemez. Bu suyla gemi yürümez, bu değirmen dönmez diyoruz” dedi.

Sokak düğünleri darbe vurdu

Kaçak ve ruhsatsız organizasyonların, sokakta ve evde yapılan düğünlerin sektörü derinden sarstığını, bu nedenle sert önlemlerin alındığını dile getiren Özandaç, “Tabi ki sağlık her şeyden önemli. Devletimize bu anlamda yardımcı olmak için elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. Biz kurallara uyuyoruz. Bence en büyük sorun kaçak mekanlarda, sokaklarda, bahçelerde insanların kendi evlerinde yaptıkları organizasyonlarda insanlar birbirlerini tanıdığı için tedbir elden bırakıldı. Oysa biz salonlarda maskeyi mutlaka taktırıyoruz, girişte mutlaka misafirlerimizin ellerini sterilize etmesini sağlıyoruz ve ayrıca masalarda dezenfektanlarımızı bulunduruyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner97

banner96