Batmaz: SES’i karalamaya çalıştılar

Geçtiğimiz hafta göz altına alınan SES Eş Başkanı Selma Atabey ve önceki dönem yöneticileri, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı. Konuya ilişkin konuşan SES İzmir Şube Eş Başkanı Erkan Batmaz, “Sendikamızı terörle ilişkilendirerek karalamaya çalıştılar” dedi.

Batmaz: SES’i karalamaya çalıştılar

Haber/ Didar DEMİRCİ
 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eş Başkanı Selma Atabey ve önceki dönem yöneticilerinin göz altına alınmasına ilişkin konuşan SES İzmir Şube Eş Başkanı Erkan Batmaz, sendika faaliyetlerinin pandemide öne çıkmasından kaynaklı böyle bir operasyon yapıldığını dile getirdi. Batmaz, “Yöneticilerimizi suçlamalarındaki sebep, sendikal faaliyetlerin tamamı. Gerekl.e olarak, pandeminin yönetilememesine yönelik yaptıkları eleştirel basın açıklamalarını gösteriyorlar. Bizim sağlık emekçilerinin haklarını ve halk sağlığını savunduğumuz için ve bunun akabinde devam eden tüm sendikal eylemlerimizi bir suç gibi gösterip, yok yere bir suçlama yaratıldı. Bu göz altına alınmalarla ilgili terör örgütüyle bağlantı kurulmaya çalışıldı. Bu suçlamalar dosyada gizlilik kararı varken yapıldı. Ama sonrasında dosyadaki gizlilik kararının kaldırılmasıyla gördük ki amaç, sendikal faaliyetlerimizi bir suç gibi göstermekti” diye konuştu.

Hukuk yolunda haklı çıktıklarını vurgulayan Batmaz, “Hem emek mücadelesinin hem de demokrasi ve özgürlük mücadelesinin birer neferi arkadaşlarımız. Açıklama ve eylemlerini yasal zeminde yapıyorlar. Buna rağmen böyle bir karalama kampanyası yürütüldü. Biz bu karalama kampanyalarına karşı hiçbir zaman asla geri adım atmayacağız. Doğru bildiğimizi her zaman söyleyeceğiz. Zorlama bir karalama kampanyasıyla arkadaşlarımızı 7 gün tuttular. Bir şekilde bizi hem sendikal mücadelede hem de sağlık emekçilerinin gözünde karalamaya çalıştılar” dedi. Batmaz, sağlık emekçileriyle değil, onların sorunlarıyla uğraşılması gerektiğini vurguladı.

YORUM EKLE

banner97

banner101

banner96

banner100