AVM'lerde kurallara uyulmuyor

Tez- Koop İzmir Şube Başkanı Mert Özen, salgın kapsamında alınan tedbirlerin gevşetilmesinden sonra yaptığı AVM ziyaretlerinde kurallara uyulmadığını tespit ettiğini söyledi.

AVM'lerde kurallara uyulmuyor

Haber/ Didar Demirci

Alışveriş Merkezleri (AVM) 11 Mayıs’ta kapılarını müşterilerine açmıştı. Ardından 1 Haziran itibariyle de salgın dolayısıyla alınan kısıtlama kararları yerini ‘yeni normal’ adı altında kontrollü sosyal hayata bıraktı. Tez- Koop İzmir Şube Başkanı Mert Özen, İstanbul, Kayseri ve Konya illerinde AVM çalışanlarında korona virüsü tespit edildiği duyumunu aldığını dile getirerek, “15 Haziran’dan sonra vakaların arttığı şeklinde bir haberle karşılaşmaktan korkuyoruz” dedi.

Kontroller sadece girişlerde

Bu süreçte AVM’lerde çalışanların sorunlarını yakından inceleme fırsatı bulduğunu dile getiren Özen, “Çalışan arkadaşlarla konuştuğumda bana, ‘Keşke açılmasaydı ama bu sefer de eve kim ekmek götürecek’ diyorlar. Ayrıca, mağazalara gelen müşterileri kurallara uymaları konusunda uyardıklarında da ters cevap aldıklarını söylediler” diye konuştu. AVM’lerin sadece girişlerinde salgına karşı kontrollerin yapıldığını anlatan Özen, şunları kaydetti; “AVM içerisinde yer alan yemek bölümünde insanlar maske takmıyor ve buralarda normalde sadece paket servis olması gerekirken, yemek yiyorlar. Güvenlik sadece kapı girişlerinde kontrol sağlıyor, AVM içerisinde de ayrıca uyarıların yapılması ve kontrolün sağlanması gerekiyor.”

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER