ABD'nin Wisconsin eyaletinde yaşayan Karlee Ozkurt, elektronik sigara bağımlılığının henüz ergenlik çağının başındayken ortaya çıktığını ve onu yıllarca etkilediğini anlattı. 20 yaşındaki genç kadın, beş yıl boyunca elektronik sigara kullandı ve bu süre zarfında sağ akciğerinin iki kez çökmesi ve kalıcı hasar görmesi gibi ciddi sağlık sorunları yaşadı.

İsrail zulmü bayram dinlemedi... Can kaybı 33 bin 545'e çıktı! İsrail zulmü bayram dinlemedi... Can kaybı 33 bin 545'e çıktı!

Akciğer Çökmesi ve Ameliyat

Karlee, Kasım 2021'de işteyken ilk kez akciğeri çöktü. Sırtında kas spazmı yaşadığını düşünerek hastaneye gitmek için iki gün bekledi. İlk seferinde akciğerinin iğne ve şırıngayla yeniden genişletilmesi gerekti. Fakat Kasım 2022'de akciğer tekrar çöktü ve bu sefer göğüs duvarına yeniden tutturulması için bir ameliyat geçirmek zorunda kaldı.

Elektronik Sigaranın Tehlikeleri Hakkında Uyarı

Karlee, yaşadığı bu zor deneyimlerden sonra elektronik sigaranın tehlikeleri hakkında insanları uyarmak istiyor. Daha fazla insanın elektronik sigarayı bir bağımlılık olarak hayatında tutmaya devam etmemesi gerektiğini savunuyor. Karlee, "Elektronik sigaraya başlamak hayatımda verdiğim en kötü karardı ve bunun hayattaki en büyük pişmanlığım olmaya devam ediyor. 40 yaşımı geçemeyeceğimden endişeliyim. Bu bağımlılık hayatımı mahvetti ve kimsenin benim gibi bir deneyim yaşamasını istemiyorum" diyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ