Tarıma OSB’ler için Yeni destekler geliyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son dönemde artış gösteren emtia fiyatlarına karşı Tarım Organize Sanayi Bölgeleri’nin etkili olacağını söyledi. Pakdemirli ayrıca Tarım OSB’lere yönelik yeni destekler için de çalıştıklarını vurguladı.

Tarıma OSB’ler için Yeni destekler geliyor

İzmir Ticaret Odası (İZTO) ev sahipliğinde düzenlenen Tarım ve Gıda Sektör Toplantısı’na katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım ve gıda sektörü temsilcilerinin talep ve önerilerini dinledi. Son dönemde artış gösteren emtia fiyatlarının konuşulduğu toplantıda çözüm önerileri masaya yatırılırken, İzmir’de devam eden Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölge yatırımları için yeni destekler gündeme geldi.

‘BEKLENTİ SÜRÜYOR’

İklim değişikliği, kuraklık ve pandemi ekseninde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hem üreticiye hem de tüketiciye emtia fiyatlarındaki artışın yansıdığını aktaran Pakdemirli, “Pandeminin devam edeceğine yönelik beklentiler halen sürüyor. Bundan dolayı her iki tarafta da artışlar sürüyor. İklim değişikliğinin getirmiş olduğu kuraklık, yangın, sel gibi olumsuz gelişmeler de ülkemizi olumsuz etkiledi. Fakat özellikle Bakan tarıma dayalı ihtisas OSB’ler için yeni desteklere olumlu yaklaşıyoruz” diye konuştu. İZTO Başkanı Mahmut Özgener de, gıda sektörüne yönelik sorunların hızlı bir şekilde çözülmesine destek olduğu için Bakan Pakdemirli’ye teşekkür etti.

YORUM EKLE

banner101

banner100