banner109

Seyahat sektöründe 46 milyon kişi işsiz kalabilir

Korona virüsü salgını nedeniyle uluslararası seyahat sektöründe 46 milyon kişinin işsiz kalabileceği belirtildi. Hava Taşımacılığı Aksiyon Grubu (ATAG), havacılık ve yan sektörlerde milyonlarca kişini işini kaybetme riski altında olduğunu açıkladı.

Seyahat sektöründe 46 milyon kişi işsiz kalabilir

Korona virüsünün uluslararası seyahat üzerinde yarattığı olumsuz etki nedeniyle dünya çapında 46 milyon kişinin işsiz kalabileceği belirtildi. Hava Taşımacılığı Aksiyon Grubu'nun (ATAG) hesaplamasına göre, seyahat sektörüyle doğrudan veya dolaylı olarak bağlantılı çalışan 87.7 milyon kişinin yaklaşık yarısının işsiz kalması bekleniyor.

ATAG, doğrudan havacılık sektöründe çalışan 4.8 milyon kişinin yanı sıra eğlence sektörü veya tedarik zincirleri gibi sektörlerden toplamda 87.7 milyon iş kaybı yaşanabileceği uyarısında bulundu. ATAG Başkanı Michael Gill, sadece havacılık sektöründe değil, bu sektörle bağlantılı olan daha geniş bir ekonomide çok sayıda insanın işlerini kaybetme riski altında olduğunu söyledi.

Hava yolu firmalarının son dönemde hükümetlere, karantina gibi seyahat tedbirlerini kaldırıp havalimanında yolculara uçağa binmeden önce hızlı testler uygulanması için lobi yaptığı biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 17:30
YORUM EKLE

banner97

banner96