banner112

Mustafa Karabağlı'dan 'EBSO adaylığı' toplantısı

Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) seçimlerine adaylığıyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenliyor.

Mustafa Karabağlı'dan 'EBSO adaylığı' toplantısı

9 EYLÜL - Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabağlı geçtiğimiz ay açıkladığı EBSO adaylığıyla ilgili olarak Perşembe günü saat: 09.30'da Swiss Otel'de basın mensuplarını bilgilendirme toplantısı yapacak. Karabağlı'nın aday olup olmayacağı merak konusu.

KARABAĞLI NE DEMİŞTİ?
Geçtiğimiz ay düzenlenen ESİAD Yatırım Zirvesi'nden EBSO seçimlerinde adaylığının sorulması üzerine Mustafa Karabağlı, “Oda seçimleri aksi bir durum olmazsa ekim-kasım ayında yapılacak gibi görünüyor. Adaylık süreci iki aşamalı. İlk önce teveccüh edilirse meclis üyesi seçileceğiz, daha sonra başkan adayı olma hakkını elde edeceğiz. Yani burada aday adaylığı durumu söz konusu. ‘Adaylık’ demek çok doğru değil. Mevcut başkanımızın niyetinin olmadığı yönünde açıklamaları oldu. Bu demeçler meclisi yeni bir başkan arayışına itti. 5 bin 350 üye var, hepsi için geçerli bu. Bu yeni oluşum beklentileri bizi de yakinen ilgilendirdi ve mecliste böyle bir refleks gelişti. Aday adaylığım üzerine beklenti oluştu. Bir grup arkadaşımızla bunu görüştük. Heyecanımız, enerjimiz var ve zaman ayırabiliriz. Biz bunun üzerine ‘Yapılan hizmetlerin üzerine bir şeyler daha yapabilir miyiz?’ diye sorguladık ve hareket etmeye başladık. Sonrasında başkanın yeniden düşünme ihtimali gündeme geldi. Hala kendisinden bir şey duymadık ama biz yola çıktık. Yolculuğumuz devam ediyor. Aksi bir durum söylenmediği sürece mevcut durum geçerlidir. Başkan aday olur, başka birileri adaylar çıkabilir. Herkes kendi yolunda devem edecektir. Fikir değişikliğimiz söz konusu değildir. Başkan seçilirsek her kurum ve kuruluşla uyumlu bir şekilde çalışacağız” demişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2022, 17:15
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100