banner112
banner111

'İzmir lojistikte yeni üs olacak'

İzmir'in konumu nedeniyle lojistik sektöründe çok şanslı olduğunu söyleyen Sertrans Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Keleş, “Kemalpaşa Lojistik Köyü'nde yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi

'İzmir lojistikte  yeni üs olacak'

Dünya genelinde 200 ülkeye lojistik hizmeti veren Sertrans, hem Ege'deki projelerini anlatmak hem de sektörün genel durumunu anlatmak için Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi üyeleri ile bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Keleş, diğer ülkelerle yaşanan siyasi gerilim ve söylemler sonucu konunun muhatabı ülke görevlilerinin araçlara çeşitli zorluklar çıkardığını belirterek, “Özellikle son günlerde Yunanistan ve Bulgaristan gibi ülkeler sınır kapılarında Türkiye'nin gücünü kırmak ve bir anlamda yapılan söylemler nedeniyle kızgınlıklarını belirtmek için işi yavaştan alıyorlar. Bu açıdan bizim denizi daha etkin kullanmamız gerek. Mesela İzmir limanlarını daha etkili kullanıp her gün 10 Ro-Ro gemisini çıkarmalı” diye konuştu.

     

KEMALPAŞA PLANDA
Ülkemizde lojistik hizmeti denildiğinde 'taşımacılığın' anlaşıldığını da sözlerine ekleyen Keleş, “Oysa ki ürünün yurt dışından alınıp getirilmesine, depolanmasına, gümrük işlemlerine kadar her hizmetin verilmesi gerek. Günümüzde e-ticaret ve e-ihracat gibi konular daha fazla konuşulur oldu. Artık mağazalar bile dijitalleşti. Lojistik de buna evrilmek zorunda. Türkiye ve İzmir bu süreçte çok avantajlı. Biz de İzmir'de Kemalpaşa'da kurulacak Lojistik Köy ile ilgili yatırım imkanlarını görüştük” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2022, 17:10
YORUM EKLE

banner101

banner100