İZİKAD'dan Almanya Konsolosluğu'na ziyaret

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) üyeleri, Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig'i ziyaret etti.

İZİKAD'dan Almanya Konsolosluğu'na ziyaret

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) üyeleri, Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig'i ziyaret etti. Görüşmede Almanya ve İzmir'deki iş kadınları arasında ortak projeler üretilebileceğini konusu gündeme geldi.

İZİKAD üyelerini ağırlayan Almanya Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig, kısa sürede Türk insanının içtenliği, misafirperverliği, sıcakkanlılığı ile karşılaştığını söyledi. Almanya ile Türkiye arasında siyasi alanda yaşanan geçici krizin ilişkilere yansımayacağına inandığını ifade eden Dr. Rainer Lassig, 3 milyon Türk vatandaşının Almanya'da yaşadığını, iki ülke arasındaki kültürel, tarihi, ailevi bağların kuvvetli olduğunu belirtti.

Siyasi politikaların halklar arasındaki dostluğu etkilememesi gerektiğini dile getiren İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter de Türkiye ve Almanya'nın dostluğunun uzun bir geçmişe sahip olduğunu hatırlatarak "Hükümetlerin siyasi politikalarının halklar arasındaki iletişimi ve dostluğu etkilememesi ve özellikle sivil toplum kuruluşlarının olumlu ilişkiler kurmak adına çalışması gerekiyor" dedi.

Ortak proje çağrısında bulunan Serter, "Önümüzdeki süreçte İZİKAD ve Almanya Konsolosluğu olarak Almanya ve İzmir'deki iş kadınları arasında projeler üretilebiliriz. Bu, iki ülke ilişkileri açısından da önemli bir adım olacaktır" diye konuştu.

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter ayrıca yapılacak bir toplantıda Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig'i ağırlamak istediklerini bildirdi. DHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER