Doğalgaz ve AYKOME'den koordinasyon toplantısı

İzmir Doğalgaz ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) geçen yıl başlattıkları koordinasyon toplantısının bu yıl ikincisini gerçekleştirdi.

Doğalgaz ve AYKOME'den koordinasyon toplantısı
İzmir Doğalgaz ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Alt Yapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) geçen yıl başlattıkları koordinasyon toplantısının bu yıl ikincisini gerçekleştirdi. Her iki kurum yetkililerini bir araya getiren toplantıda ruhsat programları ile yapım çalışmalarının sağlıklı yürütülebilmesi için ortak stratejiler belirlendi.

İzmir Doğalgaz'ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Kamusal İlişkiler Müdürü Burak Çaylı, Yatırımlar Müdürü Mustafa Şahin, Alt Yapı Bilgi Sistemleri ve Proje Müdürü Gökçen Bilgen ve yatırım şefleri katılırken; İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden AYKOME Müdürü Nurdan Er Erten, birim şef ve saha denetim personeli yer aldı. İzmir Doğalgaz'ın yaptığı sunumla başlayan toplantının birinci bölümünde, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen kazı izin ve ruhsatlarında vatandaşların İzmir Doğalgaz'a gitmesine gerek kalmadan izin yazısının sistem üzerinden online alınmasına olanak sağlayan 'online onay sistemi' tanıtıldı. Alınan karar gereği sistem uygulanmaya alındı. Toplantının ikinci bölümünde ise İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ruhsat alım sürecinde kullanılan AYBİS programı üzerindeki güncellemeler anlatıldı.

Yapılan ortak açıklamada, toplantı ile İzmirlilere daha kaliteli hizmet vermenin amaçlandığı belirtilerek, "Yıl içerisinde sürekli yürütülen işbirliğinin bu toplantılarla farklı bir ortama taşınması kurumsal ve bireysel ilişkilerin gelişmesinde önemli rol oynadığı görülmüştür. Yapılan çalışma ile vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmanın yolları aranmıştır. İzmirlilere verilen hizmetin daha üst noktaya taşımasının amaçlandığı toplantıda her iki kurum iş süreçleriyle ilgili görüş ve düşüncelerini ifade etmiştir" denildi. DHA

 
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 12:56
YORUM EKLE

banner92