BAE'den İzmir'e direkt uçuş başlıyor

Air Arabia Havayolları, 27 Haziran'dan itibaren BAE'nin Sharjah Emirliği'nden haftada 3 gün doğrudan İzmir'e uçacak.

BAE'den İzmir'e direkt uçuş başlıyor

Air Arabia Havayolları, 27 Haziran'dan itibaren BAE'nin Sharjah Emirliği'nden haftada 3 gün doğrudan İzmir'e uçacak. Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) İzmir'e doğrudan uçuşların 27 Haziran'da başlayacağı bildirildi.

İzmir Kalkınma Ajansından (İZKA) yapılan açıklamaya göre, Air Arabia Havayollarının, 27 Haziran'dan itibaren BAE'nin Sharjah Emirliği'nden İzmir'e haftada 3 gün tarifeli direkt uçuş başlatacağı kaydedildi.

Bu uçuşların etkinliğinin artırılması amacıyla İZKA'nın katkılarıyla turizm profesyonellerine yönelik tanıtım gezisi düzenlendiği aktarılan açıklamada, bu kapsamda konuk heyetin, kent merkezinin yanı sıra Çeşme, Alaçatı, Efes ve Şirince'yi gezerek İzmir'in turizm değerlerini yerinde görme fırsatı bulduğu belirtildi.

Açıklamada, Air Arabia'nın İzmir uçuşlarının Dubai'ye 30 kilometre uzaklıktaki Sharjah Havalimanı'ndan karşılıklı gerçekleştirileceği, İzmir'den sadece BAE değil ayrıca Sharjah aktarmalı olarak Arap Yarımadası'nda yer alan ülkelere, Hindistan, Nepal, ve Kenya'ya kadar geniş bir uçuş ağı ile değişik alternatifler sunulacağı bildirildi.

Uçuşların etkinliğinin artırılması amacıyla İzmir Kalkınma Ajansı'nın katkılarıyla turizm profesyonellerine yönelik tanıtım gezisi (fam trip) düzenlendi. Birleşik Arap Emirlikleri'nde yerleşik tur operatörü ve seyahat acentalarından oluşan heyet, İzmir şehir merkezi, Çeşme, Alaçatı, Efes ve Şirince'yi gezerek İzmir’in turizm değerlerini yerinde görme fırsatı buldu. 5 farklı merkezden 140'tan fazla destinasyona haftada 1400'den fazla uçuş gerçekleştiren Air Arabia'nın İzmir uçuşları Dubai'ye 30 kilometre uzaklıktaki Sharjah Havalimanı'ndan karşılıklı gerçekleştirilecek.

İzmir'den sadece BAE değil ayrıca Sharjah aktarmalı olarak Arap Yarımadası'nda yer alan ülkelere, Hindistan'a, Nepal'e ve Kenya'ya kadar geniş bir uçuş ağı ile değişik alternatifler sunulacak. Doğrudan uçuşların turistlerin ve yatırımcıların destinasyon tercihini etkileyen önemli unsurlardan biri olduğunu belirten İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mehmet Yavuz, "İzmir'in turizm potansiyelinin değerlendirilmesi ve iş hacminin artırılması için direkt uçuşları önemsiyoruz. Kentimize ilgiyi artıracak bu tür organizasyonlara yerel paydaşlarla beraber devam edeceğiz" dedi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İZKA Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, İzmir'in turizm potansiyelinin değerlendirilmesi ve iş hacminin artırılması için direkt uçuşları önemsediklerini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92