Üniversiteliler bitirme projelerini sergiledi

Üniversiteliler bitirme projelerini sergiledi
Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen Üniversitelerarası Bitirme Projeleri Sergisi ve Yarışması'nda öğrenciler, öğrenim hayatlarında edindikleri mesleki bilgi birikimlerini sergileme fırsatı buldu.

MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi İzmir Salonu'nda sekizinci kez gerçekleşen etkinlikte İzmir ve Manisa'daki üniversitelerin Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerinden bu yıl mezun olan öğrencilerin çok çeşitli alanlarda 66 ayrı bitirme projesi sergilenirken, projeler akademisyenlerden, sanayicilerden ve MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirildi. Proje sergisi, gün boyu ziyaret edilebilirken, jüri üyeleri projeleri inceleyerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı.

Yarışmanın ödül töreninde bir konuşma yapan MMO İzmir Şubesi Başkanı Yüksel Yaşartekin, düzenlenen sergi ve yarışmanın, MMO'nun 'ulusal sanayinin gelişmesi için çalışma' ilkesinin bir gereği olduğunu ifade ederek, "Diliyoruz ki, sergimiz ve yarışmamız ülkemizin sanayileşme ve kalkınma yolunda en önemli ihtiyaçlarından olan üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesine kayda değer katkılarda bulunur. Bunun gerçekleşmesi, aynı zamanda Şubemizin çabalarının boşa gitmediğinin bir göstergesi olacak ve bize onur verecektir" diye konuştu.

Yaşartekin'in konuşmasının ardından yarışmada dereceye giren proje sahiplerine ödülleri verildi. Yarışmada, Endüstri-Teorik, Endüstri-Uygulama, Isı-Akış-Enerji, Mekanik-Mekatronik dallarında verilen ödüllerin yanı sıra, Prof. Dr. Gazanfer Harzadın anısına da bir özel ödül verildi. DHA
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 13:50
YORUM EKLE

banner92