banner112
banner111

‘Örgütlenme çalışmalarında okul müdürlerini kullandılar’

Eğitim-İş İzmir 3 Nolu Şube Başkanı Sevda Ketenci, Eğitim-Bir-Sen Bayraklı İlçe Temsilcisi Güldeste Dertli’nin paylaşımına dikkat çekerek, örgütlenme çalışmalarında okul müdürlerini baskı aracı olarak kullandıklarını iddia etti. Ketenci, “Yetkili değil okul müdürleri üzerinden etkili sendika” dedi.

‘Örgütlenme çalışmalarında okul müdürlerini kullandılar’

Haber / Didar Demirci

Eğitim sendikalarının İzmir Bayraklı’da yürüttüğü örgütlenme çalışmalarına ve bu çalışmalarda yetkili sendika olma yarışına hilenin karıştığını iddia eden Eğitim-İş İzmir 3 Nolu Şube Başkanı Sevda Ketenci, “Örgütlenme çalışmalarının hızlandığı ve yoğun emekle ilmek ilmek işlenen bu süreçte sendika temsilciliğimiz, geçen sene Eğitim-Bir-Sen sendikasının temsilciliğiyle arasında olan 300 küsur farkı kapatmış ancak Eğitim-Bir-Sen Bayraklı temsilciliği, sadece 10 farkla yetkili sendika ilan edilmiştir. Ancak normal şartlarda herkesin tebrik edeceği bu sonuç, iktidar eksenindeki bu sendikanın itiraf niteliğindeki pervasız beyanlarıyla şaibeli hale gelmiştir” dedi.

OKUL MÜDÜRLERİNE TEŞEKKÜR

Yetkili sendika seçildiklerini sosyal medya hesabından duyuran Eğitim-Bir-Sen Bayraklı İlçe Temsilcisi Güldeste Dertli, paylaşımında okul müdürlerine de teşekkür ediyor olmasının, eğitim emekçilerine baskı yapıldığı şeklinde yorumlayan Ketenci, “İtiraftan farkı olmayan bu teşekkür, ne yazık ki Türkiye genelindeki okul müdürlerinin yüzde 80’i üyeleri arasından seçilen bu yandaş sendikanın, emek eksenli ve demokratik en ufak bir yarışta bile kuralları nasıl keyfiyetle bir kenara atabildiğini göstermiştir. Pervasızlıkla yapılan bu gaf, ilçede bazı okullarda okul müdürlerinin öğretmenleri çağırıp yandaş sendikaya üye olmaları konusunda uyardıkları gibi vahim iddiaları ete kemiğe büründürmüş ve birçok yöneticiyi kamuoyu nezdinde zan altında bırakmıştır” sözlerini kaydetti.

Konuya ilişkin sözlerini tamamlamadan önce liyakatsizliği açığa çıkardıkları için Eğitim-Bir-Sen Bayraklı Temsilciliğine teşekkür ettiklerini söyleyen Ketenci, “Başöğretmen Atatürk’ün izindeki eğitim neferlerinden oluşan Eğitim-İş olarak, bu şikeli yöntemlere vereceğimiz en güzel yanıtın bir sonraki yetki döneminde tamamen alın akıyla, yani bize yakışacak biçimde kazanacağımız bir zafer olacağını duyuruyor, en ufak bir yarışta dahi eğitim emekçisine yakışmayacak kestirme yollara, hilelere başvuranları kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2022, 16:33
YORUM EKLE

banner101

banner100