Matematiğin gücü için Avrupa’dalar

Balçova Başöğretmen Atatürk Ortaokulu, "The Power of Maths-Matematiğin Gücü" adlı Erasmus Plus Projesi kapsamında İtalya'nın Vasto kentine beş öğrenci ve üç öğretmenle eğitim gezisi düzenledi.

Matematiğin gücü için Avrupa’dalar

Balçova Başöğretmen Atatürk Ortaokulu, "The Power of Maths-Matematiğin Gücü" adlı  Erasmus Plus Projesi kapsamında İtalya'nın Vasto kentine beş öğrenci ve üç öğretmenle eğitim gezisi düzenledi. Polonya'nın koordinatör olduğu  Erasmus + Programı Okullar Arası Değişim Ortaklıkları faaliyeti kapsamında İtalya, Portekiz ve Litvanya'daki okullara 2020 yılına kadar eğitim gezileri düzenlenecek. Projenin tüm giderleri Türkiye Ulusal Ajans tarafından karşılanırken, proje kapsamında Matematiğin hayatımızdaki önemi ile farklı öğrenme yöntem ve teknikleri üzerinde çalışmalar yapılacak. Okulun bir sonraki eğitim gezisi ise Mayıs ayında Litvanya'nın Alytus kentinde gerçekleştirilecek.

İzmir’i temsil etmişlerdi

Başöğretmen Atatürk Ortaokulu 2013-2015 yılları arasında da Avrupa Birliği Comenius Programını başarıyla gerçekleştirdi. Türkiye, İspanya, Polonya, Litvanya ve Yunanistan'ın ortak olduğu "Gizli Kalmış Yeteneklerimizi Keşfedelim" projesi ile 35 öğretmen ve öğrenci harek etliliği gerçekleştirildi. Proje kültürünün hakim olduğu okul aynı zamanda 2016 yılında Uluslararası bir proje olan "Su Kâşifi" ile ülke finalisti olarak İstanbul'da yapılan toplantıya katılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER