Erken çocuk sempozyumu

“Bilgi Toplumunun Okulu”nu oluşturmak amacı ile kurulan ve kurulduğu günden bugüne dek güçlü akademik kadrosu ile İzmir’de başarılı ve mutlu çocuklar yetiştiren Özel Ekin Okulları ‘Erken Çocukluk Sempozyumu’ etkinliğinin dördüncüsünü Ataşehir Kampüsü’nde gerçekleştirdi.

Erken çocuk sempozyumu

Gelenekselleşen bu etkinliğin amacı; okul öncesi eğitimin önemine vurgu yapmak, İzmir’deki okul öncesi eğitimci ve yöneticilerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve deneyimlerini paylaşmalarını sağlayan bir platform oluşturmak. 

Görsel Sanatlar

Sempozyuma konuşmacı olarak katılan Adnan Menderes Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Klinik Psikolog Dr. Mehmet Şakiroğlu, “Akılcı Duygu Kontrolü” isimli sunumuyla akıllı telefon, sosyal medya ve teknolojinin doğru kullanımı üzerinde durdu. Dinleyiciler keyifle katıldıkları sunumdan teknoloji kullanımı ile ilgili kendilerine ışık tutacak bilgilerle ayrıldılar.  Katılımcı öğretmenler; müzik, beden, ritim ve hareket eğitimi, seramik, drama, dil-anlatım, fen bilimleri ve görsel sanatlar, eğitimde sistem düşüncesi ve oryantiring alanlarında gerçekleştirilen atölye çalışmalarına katıldılar. Katılımcılar eğitime ilişkin konularda yüz yüze tartışma fırsatı bulabildiklerini, öğrendiklerini sınıflara taşıyacaklarını, yeni konu başlıklarıyla tanıştıklarını ve yeni dostluklar edindiklerini dile getirdiler. Ekin Okulları Erken Çocukluk Sempozyumuna gösterilen yoğun ilgi için tüm okullara ve katılımcılara teşekkür eden Özel Ekin Okulları Kurucu Genel Müdürü Yasemin REŞİTOĞLU,  gelecek yıllarda da bu tür sempozyumlarda buluşmayı diledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92