banner112
banner111

Yunan başbakan Türkiye karşıtlığı için adaları geziyor!

Yunanistan'da gündem bir kez daha Türkiye... Atina'nın 16 haritayla birlikte Türkiye karşıtı uluslararası kampanya başlatma kararına destek veren Yunan basını Başbakan Miçotakis, Bodrum'un karşısındaki İstanköy'e (Kos) yapacağı ziyareti manşetlerine taşıdı.

Yunan başbakan Türkiye karşıtlığı için adaları geziyor!

Ege'de, Doğu Akdeniz'de ve Kıbrıs'ta gergin bir yaz yaşanabileceği yineleyen Yunan basını son gelişmeler çerçevesince bu ziyaretin karakterinin değiştiğine vurgu yaptı.
Ankara-Atina hattında tansiyon yükselirken Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Bodrum'un karşısındaki İstanköy (Kos) ve Keçi adalarını ziyaret ediyor.

Türkiye’ye karşı yeni bir Propaganda Kampanyası başlatan Atina'ya destek ülke medyasından geldi.

CNN Greece 'Miçotakis Kos'ta: Erdoğan'a mesaj ve Ankara'nın diplomatik baş ağrısı' başlıklı bir analiz haber yayınladı.

Haberde 'Atina'ya göre Ankara'nın mesnetsiz iddialarına karşı devreye alınan diplomatik karşı tedbirler, Yunan mevzilerinin temellerini güçlendiriyor gibi görünüyor' denildi. 

Miçotakis'in İstanköy (Kos), Pserimos ve ardından Astypalea'ya yapacağı ziyaretin esas olarak Turizm odaklı olmasının planlandığını belirten Proto Thema gazetesi Ankara - Atina hattındaki gerilim sonrası bu ziyaretin karakterinin değiştiğinin altını çizdi. (Sözcü)

YORUM EKLE

banner101

banner100