Bornova Belediye Spor ve BOSSAN işbirliği Bornova Belediye Spor ve BOSSAN işbirliği


Dikili'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101'inci yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Dikili Atatürk Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma törenine Dikili Kaymakamı Ali Edip Budan, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Uysal, kamu kurum müdürleri, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Zeybek gösterileri sonrasında Şehit Sami Akbulut Caddesi'nde geçit töreni gerçekleştirildi.
Kutlama etkinlikleri akşam da devam etti. Dikili Belediyesi öncülüğünde Bülent Ecevit Meydanı'ndan başlayıp konser alanı Atatürk Meydanı'nda son bulan Kurtuluş Yürüyüşü'ne binlerce Dikilili katılırken, çok sayıda vatandaş evlerinin balkonlarından ay yıldızlı bayrakları ve Atatürk posterleri ile destek verdi. Dikili Belediyesi Türk Müziği Korosu'nun eserleri seslendirdiği konserle kutlama programı sona erdi.'DEĞERLİ HATIRALARI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM'


Kurtuluş coşkusunu ilçe halkıyla birlikte yaşayan Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, “Bugün burada canları pahasına 'Ya İstiklal Ya Ölüm' diyerek esarete boyun eğmeyenlerin başlattığı Milli Mücadelenin Dikili'mizde zaferle taçlandığı gün olan 14 Eylül kurtuluş günümüzün 101'inci yılını kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemiz, 101 yıl önce bugün 3 yıl 3 ay süren esaretten kurtulmuştur. Cennet vatanımızı bizlere yurt yapan Ulu Önderimiz Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman yol arkadaşlarına çok şey borçluyuz. Değerli hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bizler de emanet edilen Cumhuriyetimize ve cennet vatanımıza layık olabilmek için çok çalışacağız, çok üreteceğiz. Dikili'mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü kutlu olsun" diye konuştu.

Kaynak: DHA