Deprem kuşağında yaşayan bizler için "Depremler ne zaman bitecek?" sorusu oldukça sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Mardin'de düzenlenen bir deprem panelinde konuşan ünlü deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, bu soruya ilginç bir yanıt verdi. Prof. Dr. Görür, depremlerin sona ermesinin Dünya için felaket olacağını ifade ederek, "Teyzelerimiz bazen ellerini açıp 'Deprem bitsin' diye dua ediyorlar. Ancak sakın deprem bitsin diye dua etmeyin. Deprem biterse, hepimiz biteriz. Dünya yaşamaz hale gelir" şeklinde konuştu.

DEPREM, DÜNYANIN NABZI MI?

Prof. Dr. Naci Görür açıklamasında depremlerin, Dünya'nın yaşamsal döngüsü için kritik önem taşıdığının altını çizdi. "Deprem, dünyanın nabzıdır, kalp atışıdır" diyen Prof. Dr. Görür, depremlerin olmadığı bir Dünya'nın ise cansız bir gezegen olacağını vurguladı.

Hande Fırat Çıldırdı: "Adam Ol, Yiyorsa Buraya Gel" Hande Fırat Çıldırdı: "Adam Ol, Yiyorsa Buraya Gel"

PANELDE DEPREME DAYANIKLI BİNALAR VURGUSU

Mardin'de düzenlenen deprem panelinde konuşmacılardan biri olan Prof. Dr. Naci Görür, depremlere karşı hazırlıklı olmanın önemine değindi. Panelde depreme dayanıklı binaların inşa edilmesi çağrısı yapılırken, Prof. Dr. Görür de bu çağrıya katılarak vatandaşları bilinçli olmaya davet etti.

Editör: Utku Çelik