Kemal Kılıçdaroğlu'na sürpriz ziyaret! Aday adayı mı olacak? Kemal Kılıçdaroğlu'na sürpriz ziyaret! Aday adayı mı olacak?

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Cumhur İttifakı tarafından İzmir'den deprem bölgesine yönelik yapılan çalışmalar konusunda bilgi vermek amacıyla basın açıklaması yaptı. MHP İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın açıklamasında iki partinin de yöneticileri katıldı. Bölgeden gönderilen ve acil ihtiyaç duyulan malzemeler konusunda bilgi veren Sürekli, “Battaniye acil ihtiyaçtı. 10 bine yakın battaniye gönderdik. Kışlık giysi, ısıtıcı, kadın ve çocuk bezi, hijyen malzemeleri, ayakkabı, powerbank, konserve, uyku tulumu ve narenciye gönderildi. Türkiye çapında battaniye ihtiyacının karşılandığını görmekteyiz. Acil olarak bebek bezi, bebek maması, ısıtıcı, powerbank, kuru bakliyat, paket gıda ve konserve temin etmeye devam ediyoruz. Bağış yapacak olan vatandaşlarımız, valiliğimiz, kaymakamlığımız, ilçe teşkilatlarımız, il teşkilatlarımızla temasa geçebilir. Her gün halkımızı bilgilendireceğiz. Gün birlik olma zamanıdır. Hep birlikte yaralarımızı saracağız" dedi.

'EN YAKIN ZAMANDA YARDIMLARIMIZ HATAY'A ULAŞACAK'
Geçmiş olsun dileklerini ileten Sürekli, “Başımız sağ olsun. Asrın felaketi ile karşı karşıyayız. Allah beterinden korusun. Çok geniş bir alan yayılmış, çok şiddetli bir doğal afetle karşı karşıyayız. 13.5 milyon vatandaşımız etkileyen bir felaket. Allah hepimize yardım etsin. Bizler de bu çerçevede yerelde üstümüze düşen görevlerimizi yapmak için çalışıyoruz. Cumhur İttifakı ortağımız MHP il başkanımıza ve teşkilatına teşekkür ediyorum. Dün il başkanlığımızda koordinasyon toplantısı yaptık. Bugün de burada başkanımızın ev sahipliğinde toplantı yaptık. Yardımlarımız yola çıktı. Gerekli yardımları toplamaya başladık. Kendi teşkilatlarımızı koordine ettik. Her ilçede afet koordinasyon, yardım toplama ve koordine merkezleri oluşturuldu" açıklamalarında bulundu.  

'EN YAKIN ZAMANDA YARDIMLARIMIZ HATAY'A ULAŞACAK'
Tüm çalışmaların İzmir Valiliği ve AFAD koordinasyonunda sürdüğünü belirten Sürekli, "İl başkanlığımızda da il afet yardım koordinasyon kurumumuz görevinin başında. Belediyelerimiz, kaymakamlıklarla çalışarak yardımları ulaştırıyorlar. Yaptığımız tüm çalışmalar İzmir Valiliği ve AFAD koordinesinde, önceliğinde oluyor, talimatları çerçevesinde çalışıyoruz. Menemen Belediyemizden dün TIR yola çıktı. Bugün Kiraz Belediyemizden 2 TIR yola çıktı. AK Parti il teşkilatımızdan dün akşam bir TIR yola çıktı. Urla teşkilatımızdan bir TIR çıkarıldı. Bu TIR'lar Konya'da bekletildi. Şu an itibariyle kendilerine geçiş izni verildi, yol açıldı. En yakın zamanda yardımlarımız Hatay'a ulaşacak. Bugün il teşkilatımızın koordinesinde 6 TIR'ı daha göndermeyi planlıyoruz. Her gün en az bir TIR göndereceğiz. Nakdi bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız ve partililerimiz var. Bunlar AFAD'ın hesaplarına yönlendiriyoruz. AFAD'ın hesaplar sosyal medya hesaplarımızda var" dedi. Sürekli, depremde enkaz altında kalan ve şehit olan 3 asker için Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diledi.

'HER GÜN BİR TIR ÇIKARMAYI PLANLIYORUZ'
AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli ve heyetini il başkanlığında ağırlayan MHP İzmir İl Başkanı Şahin ise deprem haberini alır almaz Kerem Ali Sürekli ile konuştuklarını ve yapılacak çalışmaları Cumhur İttifakı olarak birlikte yürütme kararı aldıklarını aktaran Şahin, "Öncelikle milletimizin başı sağ olsun. Çok büyük ve geniş bir alana yayılan bir olay. Herkese iş düşüyor. Herkesin faydalı olacağı, yapabileceği bir şey var. İl başkanımızla birlikte AFAD toplantısına gittik. Daha sonra ilçe başkanlarımız ve il yöneticilerimizle görüştük. Bir taraftan da dün bir TIR hazır gıdayı yola çıkardık. Aliağa Belediyemizden akşam 2 TIR yola çıktı. Bugün saat 13.00'de battaniye, ısıtıcı, giysilerden oluşan bir TIR daha yola çıkacak. Akşam da ihtiyaç malzemelerinden oluşan TIR yola çıkacak. Her gün bir TIR çıkarmayı planlıyoruz. Allah milletimize yardım etsin. Hava soğuk hava ve muhalefeti son derece kötü. Bütün milletimizden hadiseye çok hassas bir şekilde eğilmelerini rica ediyorum" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI