Li Zehou, 1930 yılında Çin'de doğdu ve Pekin Üniversitesi'nden felsefe diploması aldı. Hayatını Çin tarihi ve kültürü araştırmalarına adayan Li, Paris ve Pekin de dahil olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerindeki araştırma enstitülerinde çalıştı.

Li Zehou'nun Tuhaf Dileği

Li Zehou, 2010 yılında 80. yaş gününe kısa bir süre kala, beyninin dondurulmasını ve 300 veya 500 yıl sonra çıkarılmasını istediğini kamuoyuna duyurdu. Li, bu isteğinin arkasındaki nedeni, kültürün beyni etkileyip etkilemediğini ve birkaç yüz yıl sonra beyninde Çin kültürünün kalıntılarını bulmanın mümkün olup olmadığını kanıtlamak olarak açıkladı.

Beyni Donduruldu ve Geleceğe Gönderildi

Li Zehou, 2021 yılında 91 yaşında vefat etti. Beyni, insan kalıntılarının dondurularak korunması konusunda uzmanlaşmış bir kuruluş olan Arizona merkezli "Alcor Life Extension Foundation" tarafından donduruldu. Li'nin beyni, 300 veya 500 yıl sonra çıkarılması ve o zamanki beyin bilimi teknikleri ile incelenmesi planlanıyor.

Kolombiya, İsrail’den silah alımlarını askıya aldı Kolombiya, İsrail’den silah alımlarını askıya aldı

Li Zehou'nun Dileği Gerçekleşecek mi?

Li Zehou'nun yakınları ve arkadaşları, bu isteğinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda şüpheci. Li'nin isteği, "cesetlerin bedensel bütünlüğünün korunması" gerektiğine dair geleneksel Çin inancına aykırı.

Kaynak: HABER MERKEZİ