9 EYLÜL- CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle gerçekleşen törende, CHP'li vekillerin olmadığını iddia eden AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı'ya yanıt verdi. Törende bulunan kendisinin fotoğraflarını paylaşan Aslanoğlu, "Sanırım göremediniz" dedi. 

AK Partili Çankırı'nın ifadeleri şöyleydi: "Türk ordusunun dünya tarihinin en büyük kahramanlık destanlarından birini yazdığı bugün tüm protokol tören alanında yerini almışken CHP'li vekiller nerede? Sık sık İzmir CHP'nin kalesi diyen muhalefet bugün bu kente karşı bakış açısını bir kez daha samimiyetsizce ortaya koymuştur. Böylesi önemli bir günde bu kentin tüm bileşenleri olarak, İzmirliler olarak 7'den 70'e Atamızın huzurundaydık. CHP artık vatan -millet-asker- devlet kavramlarından uzaklaşmıştır. 'asker kağıttan kaplan' diyenleri biz unutmadık. Masalar kurup kapalı kapılar ardından terör uzantıları olan partilerle neyin ve nelerin vaatleri karşılığında iş birliği yapanmarı da unutmadık. İşin öze şudur ki CHP bugün Atatürk'ün kurduğu parti düsturunu ve şuurunu kaybetmiştir. Bu partiyi artık Atatürkçü olarak tanımlamak doğru değildir. İzmirliler de bunun farkında. Sahada sadece AK Parti var derken biz tam da bunu kastetmiştik."

CHP İzmir Şenol Aslanoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Sn. AKP vekili @CeydaBC47 şu aşağıdaki ilk fotoğrafta, sağınızda oturan kişi CHP İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, hemen arka sırada CHP İzmir İl Başkanı olarak ben törenleri izliyordum. Sanırım göremediniz. Bayramlar birlik olacağımız zamanlar, ayrışacağımız zamanlar değil." 

CHP’li Özbey’den AK Partili Pehlivan’a satış tepkisi! CHP’li Özbey’den AK Partili Pehlivan’a satış tepkisi!

WhatsApp Image 2023-08-31 at 17.31.53

Kaynak: HABER MERKEZİ