9 EYLÜL- CHP içerisinde seçim sonrası gündeme gelen tartışmalar, yaz döneminden beri beklenen kurultay sürecinin bu hafta sonunda sona ereceği bir noktaya gelmiştir. Kurultay sürecini destekleyen değişimciler, Özgür Özel'in adaylığı için gerekli imza sayısının üzerinde olduklarını belirtiyorlar.

Cumhuriyet'in haberine göre; değişimciler, "Toplam 1370 delege arasından 500 civarı imza toplamak, ciddi bir niyetin göstergesidir. Ancak, genel merkez tarafından imzalar üzerinden oluşturulmaya çalışılan bir algı ve baskı söz konusu. Milletvekilleri ve genel başkan yardımcıları aracılığıyla baskı yapılma girişimleri var. Daha önceki kurultaylarda imza toplamanın, gerçek oyu temsil etmediğini gördük. Özgür Bey'i 700'ün üzerinde bir oy ile kazanacağımıza inanıyoruz. Bazı delegeleler, genel başkana açıktan tavır almayacaklar, ancak kurultay gününde kararlarını verecekler" diyorlar.

CHP'li Aydın'ın dosyası tamam! CHP'li Aydın'ın dosyası tamam!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun DEVA, Gelecek ve AKP üyeleriyle basına duyurmadan gerçekleştirdiği buluşmayı bir örnek olarak gösteren değişimciler, "Özellikle son haftalarda DEVA Partisi üyeleriyle yapılan bu buluşma dikkat çekiyor ve delegelerin kararlarını etkiliyor. İnsanlar, bir daha 39 milletvekili krizi yaşamak istemiyorlar" şeklinde değerlendiriyorlar.

"Parti Meclisi Seçimlerinde Güçlü Bir Performans Sergilemeyi Planlıyoruz" Parti Meclisi seçimlerini değerlendiren değişimciler, "Parti Meclisi'nde daha etkili ve iddialı olmayı hedefliyoruz. Genel başkanı destekleyenlerin bile Parti Meclisi'nde değişim istediklerini gözlemliyoruz" dediler.

Kaynak: HABER MERKEZİ