Deniz Yücel: İlla kırmızı kart gösterin diye bekliyorlar Deniz Yücel: İlla kırmızı kart gösterin diye bekliyorlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekillerinin Antalya'da gerçekleştirdiği kampın ardından Parti Meclisi (PM) toplandı. Genel Başkan Özgür Özel'in başkanlık ettiği toplantıda, yerel seçim stratejileri masaya yatırıldı ve aday belirleme yöntemleri detaylı bir şekilde ele alındı.

İYİ Parti'nin Kararı Bekleniyor: İşbirliği Teklifi Görüşülüyor

Özellikle İYİ Parti ile yapılabilecek işbirliği konusu, İYİ Parti içerisinde kritik toplantılarla değerlendiriliyor. Başkanlık Divanı Toplantısı'nda, yaklaşık 3 saat süren görüşmelerde İYİ Parti kurmayları, Genel Başkan Meral Akşener'e CHP'nin yerel seçimler için işbirliği teklifini iletti. Konuyla ilgili İYİ Parti Genel İdare Kurulu'nda yapılacak oylama bekleniyor.

Özel'den Açıklama: İşbirliği İçin Karşılıklı Saygı ve Esneklik

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde yaptığı İYİ Parti ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, "Yerel seçimlerde işbirliği için teklifte bulunduk. İYİ Parti'nin aldığı kararları önemsedik ve bu konuda görüşmeler yaptık. İttifak kelimesi yerine daha esnek bir işbirliği olabileceğini belirttik. Aldığımız cevap doğrultusunda, partilerimizin yöneticilerinin yerel seçim işbirliği için görevlendirilip görevlendirilemeyeceğini sorduk" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ