CHP'li Karabat: Pos cihazı üzerinden kara para aklanıyor CHP'li Karabat: Pos cihazı üzerinden kara para aklanıyor

9 EYLÜL-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan ve parasızlık nedeniyle çocuğunu tedavi ettiremeyen bir aileye destek elini uzattı. 

İki Yıldır Tedavi İçin Çaba Gösteren Aileye Umut

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan bir aile, iki yıldır çocuklarını tedavi ettirememe sıkıntısıyla mücadele ediyordu. Bu zorlu sürecin ardından aile, yaşadıkları sıkıntıyı ANKA Haber Ajansı'na aktardı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Müdahalesi

Haberi öğrenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ailenin yaşadığı zor durumu öğrendikten sonra hemen aileyi aradı. Kendisiyle iletişime geçen anne Zeynep Alasırt, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sağladığı destekle umut dolu bir döneme girdi.

Prof. Dr. Mehmet Haberal'dan Tedavi Desteği

Kemal Kılıçdaroğlu'nun müdahalesinin ardından tedavi süreci için Prof. Dr. Mehmet Haberal da devreye girdi. Çocuğun tedavisi, Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilecek.

Yardımseverler de Harekete Geçti

Bu duygusal olayın ardından birçok hayırsever vatandaş da ailenin yanında olmak için harekete geçti. Toplumun dayanışma ruhu, bu olayda bir kez daha kendini gösterdi.

Ailenin Mutluluğu

Ailenin yaşadığı sıkıntıların son bulacak olmasından dolayı büyük bir mutluluk yaşadığı belirtildi. Anne, Zeynep Alasırt ise şunları söyledi:

"Sayın Kılıçdaroğlu'ndan Allah razı olsun, bana 'senin çocuğun tedavisinin hepsini biz karşılayacağız' dedi. 'Gereken neyse biz yapacağız' dedi. 'Annesi senin çocuğun kalksın, yürüsün, otursun yaramazlık yapsın' dedi bana. Bende aynı şekil 'evet' dedim. Sayın Kılıçdaroğlu dedim, 'Allah sizden razı olsun' dedim. Ben de aynı şekil istiyorum 'çocuğum kalksın, yaramazlık yapsın istiyorum' dedim. Bir de 'çocuğumun bütün masraflarını ben karşılayacağım' dedi. 'Arabayla gerekirse götürüp getiririz' dedi. 'Herhangi masrafa karışmayacaksınız bize ait' dedi. Benim çocuğumun tedavisinin olacağına çok mutlu oldum. En sevinçli anne benim şimdi. Bir yerden bana el attılar Allah razı olsun. Çok mutluyum ne diyeceğimi artık şaşırdım."

"EŞİMLE KILIÇDAROĞLU KONUŞMUŞ. TEDAVİLERİNİ ÜSTLENMİŞLER ALLAH RAZI OLSUN"

Baba Yusuf Alasırt ise, "Eşimle Kılıçdaroğlu konuşmuş. Tedavilerini üstlenmişler Allah razı olsun. İnşallah oğlum tedavisini olur mutluyum" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ