Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, düzenlen törenle hizmete başladı. Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk koyma töreninin ardından belediye ana hizmet binasına gelen Görkem Duman, makama geçerek Başkan Erhan Kılıç’tan görevi teslim aldı.

Bucalılardan büyük ilgi

Cumhuriyet Halk Partisi Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi eski milletvekilleri Tacettin Bayır, Kamil Okyay Sındır, Tacettin Bayır, Musa Çam, Buca Belediyesi eski Başkanı Erhan Kılıç, yine Buca’nın eski başkanlarından Ertan Erdek’in de hazır bulunduğu devir teslim törenine Bucalılar yoğun ilgi gösterdi.  Törende eski milletvekili Tacettin Bayır, Başkan Görkem Duman’ın parti rozetini çıkararak, Türk Bayrağı rozeti taktı.

Başkan Duman; "Şimdi Buca’ya hizmet zamanı"

Burada bir konuşma gerçekleştiren Başkan Görkem Duman, “Şimdi Buca’ya hizmet zamanı” diyerek şunları söyledi: "Bu bir bayrak yarışıydı. Bugün görevi hepinizin huzurunda devralıyorum. Bugün benim için çok anlamlı. Sokaklarında büyüdüğüm güzel Buca’ya hizmet etme imkanına önce parti büyüklerimiz ve sonra da Bucalıların teveccühüyle seçildik. Şimdi Buca’ya hizmet etme zamanıdır" dedi.

AK Parti'de değişim istifaları başladı! AK Parti'de değişim istifaları başladı!

Tüm Bucalıların başkanı olacağım

Herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışı ile hizmet edeceğini belirten Başkan Duman, "Dün mazbatamızı aldık, bugün devir teslimi de gerçekleştirdik. Şimdi Buca'ya hizmet zamanı. Siyasi partili kimliğimizi ikinci plana bırakıyoruz. Bana oy versin veya vermesin tüm Bucalıarın belediye başkanı olacağım" dedi.

Güvercin uçurdu

Tüm eski başkanlara da Buca'ya yaptıkları hizmetler için teşekkür eden Başkan Görkem Duman, konuşmasının ardından beyaz güvercinler uçurdu.

Kaynak: haber merkezi