Dikili Kaymakamı Ali Edip Budan, Salihleraltı mevkisi açıklarında gece saatlerinde batan balıkçı teknesindeki kayıp iki kişiden Medeni Karaduman'ın cesedine ulaşıldığını söyledi. Budan, "Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, kayıp Medeni Karaduman'ın cesedine ulaştı. Böylece dört vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılmış oldu. Kimliğini belirlediğimiz kayıp Gökhan Çakır'ı arama çalışmaları ise Sahil Güvenlik helikopteri, tekneleri ve dalgıçlarıyla devam ediyor" dedi.

Dikili Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Cevdet Bekar da teknenin ağ kapısının taşa takılması sonucu alabora olduğunun tahmin edildiğini belirtti. Bekar, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin hızlı müdahalesi sayesinde beş kişinin kurtarıldığını, can kayıplarının kendilerini üzdüğünü ifade etti.

Arama çalışmalarına katılan bir balıkçı teknesinin kaptanı Haluk Cirit de sonar cihazıyla tespit ettikleri teknenin 25-30 metre derinlikte olduğunu, ekiplerin bu bölgede çalışmayı sürdürdüğünü söyledi.

Yeğeninin silahla yaraladığı amca yaşamını yitirdi Yeğeninin silahla yaraladığı amca yaşamını yitirdi

Ne olmuştu?

Dikili açıklarında içinde 10 kişi bulunan balıkçı teknesi gece saatlerinde batmış, teknedekilerden beşi kurtarılmış, üçü ise hayatını kaybetmişti. Kayıp olduğu bildirilen iki balıkçı için denizden ve havadan arama kurtarma çalışması başlatılmıştı.

Kaynak: AA