Kongrede Beşiktaş başkanlığına 8 bin 644 oyun 5 bin 009'unu alarak başkan seçilen Ahmet Nur Çebi,  2020-21 sezonunda Beşiktaş Başkanı olarak Süper Lig şampiyonluğu, 2021 Türkiye Kupası şampiyonluğu ve 2021 Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu yaşayarak 1 sezonda 3 kupa kazanmış ve Beşiktaş tarihinde bir ilki başarmıştır. Peki, Beşiktaş başkanlık seçimi ne zaman? 2023 Beşiktaş başkan adayları kimler

İKİNCİ KEZ SEÇİLDİ 

29 Mayıs 2022 tarihinde yapılan Beşiktaş olağan seçimli genel kurulda yeniden Beşiktaş Kulübü Başkanı seçildi. Beşiktaş Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda Ahmet Nur Çebi yeniden başkan seçildi. Çebi ve ekibi 4423 oyun 2bin 777'sini alarak 3 yıl için yeniden seçildi. Fuat Çimen'e ise 1190 oy çıktı.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI ALINDI

6 Ekim 2023 tarihinde yönetim kurulu Olağanüstü Seçimli genel kurul kararı aldı. Beşiktaş'tan yapılan açıklamada;  “Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı ile Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın gerçekleştirilme tarihleri, Beşiktaşımızın menfaatleri doğrultusunda görülen lüzum üzerine öne çekilmiştir” denildi. 
Bu doğrultuda; Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı, 25 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek. 25 Kasım Cumartesi günü çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci ve son toplantı çoğunluğa bakılmaksızın 2 Aralık Cumartesi günü yapılacak.

BEŞİKTAŞ BAŞKAN ADAYLARI KİMLER ?

Beşiktaş Olağanüstü genel kurul tarihinin öne çekilmesiyle birlikte, Beşiktaş başkanlık seçiminin hangi tarihlerde yapılacağı merak ediliyor. Öte yandan başkanlık seçimi için Beşiktaş'ta aday olacak olan kişiler de belli oldu. 

Süper Lig'de 2023-2024 sezonuna pek iyi başlangıç yapamayan Beşiktaş'ta, başkanlık seçimi için mevcut başkan Ahmet Nur Çebi'nin aday olmayacağını belirtmesiyle birlikte yeni başkan adaylarının kimler olduğu sorgulanıyor. 

İKİ BAŞKAN ADAYI NETLEŞTİ

Mevcut başkan Ahmet Nur Çebi’nin yeniden aday olmayacağını açıklanmasıyla birlikte Beşiktaş'ta seçim öncesi adaylar belli oldu. Beşiktaş'ta başkanlık seçimine Serdal Adalı ve Hasan Arat aday olarak katılacak. Bunlar dışında Emre Kocadağ ismi geçiyordu fakat Kocadağ aday olmayacağını açıkladı.

AHMET NUR ÇEBİ

AHMET NUR ÇEBİ KİMDİR? 

İş insanı Ahmet Nur Çebi  Beşiktaş Başkanı ve 11. Kulüpler Birliği Başkanıdır. Babası Yaşar Kaptan Çebi 11.Kardemir Karabükspor başkanıdır.  64 yaşındaki Çebi  Berna Çebi ile evlidir ve 3 çocuğu vardır.  TED Karabük Koleji; Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur.

HASAN ARAT-1

HASAN ARAT KİMDİR ? 

Hasan Arat, 1959 yılında doğdu. Spor yöneticisi, iş insanı ve eski profesyonel basketbolcudur. İstanbul'un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na ev sahipliği yapma teklifinin liderliğini yaptı. 2020 Adaylıklarının ardından Avrupa Olimpiyat Komiteleri İcra Komitesi üyeliğine seçildi. Uluslararası Olimpiyat Komitesi Pazarlama Komisyonu üyeliğine atandı. Arat, basketbolculuk kariyerinin ardından iş hayatına atıldı. Arat, 2012 yılından itibaren Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nde (TMOK) çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2020 yılından itibaren TMOK Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İŞ HAYATI 

Hasan Arat, çok yönlü bir gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi olan Novo Invest'in Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı, Londra ve İstanbul merkezli bağımsız bir Kurumsal Finansman ve Birleşme ve Satın Alma danışmanlık firması olan Dome Group'un Kurucusu ve ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Beymen'in en büyük perakende grubudur.

Arat, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliği, FIBA Holding Yönetim Kurulu üyeliği, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün (UNTWO) Bağlı Üyeler Kurulu Başkan Yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli ticari görevlerde bulunmaktadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ni (TOBB) temsil eden Direktörler, ve Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu'nun (IAF) eski Başkanı ve mevcut Yürütme Konseyi ve Yönetim Kurulu üyesidir.

SERDAR ADALI

Fenerbahçe 4 köşe! FB: 4 Sivasspor: 1 Fenerbahçe 4 köşe! FB: 4 Sivasspor: 1

SERDAR ADALI KİMDİR ?

1964 Adana doğumlu olan Serdal Adalı, 1984 yılında iş hayatına atıldı. Babasının rahatsızlığı dolayısıyla California Üniversitesi'ndeki lisans eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan Adalı, ailesinin desteğiyle Adalı Holding'i kurdu. İnşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında 6 bini aşkın çalışanıyla uluslararası alanda iş yapmaktadır.

21 Eylül 2012 tarihinde Türkiye Jokey Kulübü'nün 25. başkanı oldu. Beşiktaş kulübünde futbol şube sorumlusu ve asbaşkan olarak görev almıştır. 25 Mayıs 2013 tarihindeki yazılı açıklamayla Beşiktaş başkanlığına adaylığını açıkladı. Ancak 16 Haziran 2013 tarihindeki başkanlık seçimini kaybetti. 2019 yılında Fikret Orman'ın istifasından sonra Beşiktaş başkanlık yarışına aday oldu. Ancak Ahmet Nur Çebi'nin ardından 2. oldu.  Adalı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ