Borsa İstanbul'da gerçekleşen gong töreniyle birlikte, Batı Ege GYO, "BEGYO" kodu ve 3 TL hisse fiyatıyla borsada işlem görmeye başladı. Tören, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Halk Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Bülent Sezgin'in yanı sıra Batı Ege GYO yöneticileri ve halka arzda yer alan diğer tarafların katılımıyla gerçekleşti.

Yatırımcı İlgi ve Halka Arz Detayları

Batı Ege GYO'nun halka arzında hem yerli hem de yabancı yatırımcılar, arz edilen paylara 3,74 kat taleple ilgi gösterdi. Korkmaz Ergun, törende yaptığı konuşmada, Batı Ege GYO'nun bugüne kadar ki başarısında kurucularının deneyim ve birikimlerinin önemli bir rol oynadığını belirtti. Ayrıca şirketin borsada işlem görmeye başlamasıyla yeni ortakları sayesinde daha büyük başarılara imza atacağını ifade etti.

Değerlendirmeler ve Beklentiler

Avni Çelik, Batı Ege GYO'nun Borsa İstanbul'da yer almasının Denizli piyasasına örnek olacağını ve yatırımcıların gösterdiği ilginin ülke ekonomisine ve şirkete duyulan güvenin bir yansıması olduğunu vurguladı. Çelik, güçlenen öz sermayenin, şirketin gelecekteki projelerine ve yeni yatırımlarına odaklanmasını sağlayacağını belirtti ve yatırımcılara teşekkür etti.

Volvo, Polestar Hisselerinin Yüzde 62.7'sini Satıyor Volvo, Polestar Hisselerinin Yüzde 62.7'sini Satıyor

Bu adım, şirketin büyüme hedefleri ve yatırımları için önemli bir finansman kaynağı oluştururken, yatırımcılara da çeşitli fırsatlar sunacak gibi görünüyor.

Kaynak: İGFA