Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle; "Milli varlığımızı esaret almak isteyenlere tarihin hiçbir döneminde göz açtırılmamıştır. Milletine yabancılaşmış tarihine sırt çevirmiş bir zevatın bağımsızlığı hakkıyla savunması eşyanın tabiatına aykırıdır.

Kuyruk acısı çekenler kapanmamış yaraları bulunanlar nefret nöbetine girenler yine üzerimize geleceklerdir. Asırlar önce hürriyet meşalesini yakan bir millet düşman kuşatmasını inancının gücü ile yarmıştır. Aşılan her engel zaferle çıkılan her muharebe Cumhuriyeti biraz daha yakınlaştırmıştır. Adım adım 1923 yani Cumhuriyet'e ulaşmışızdır.

Müslüman Türk milletinin Anadolu coğrafyasında tutunan bin yıllık varlığı birilerini sürekli rahatsız etmiştir. Fail ve figüranlar farklı olsa bile izledikleri yol hep aynıdır.

Artık her şey ortadadır. Dünya genelindeki hiçbir muhalefet partisi bizdeki muhalefet partileri gibi ülkesine cephe almamıştır. PKK zillet ittifakına destek veriyor mu. Hem de açık şekilde destek veriyor.

HDP'nin 'kapatılma davası seçim sonrasında görüşülsün' talebi de adalet ilkelerine tamamen aykırıdır. HDP kapatılmalıdır. Hem de vakit kaybetmeksizin kapatılmalıdır.