Cinsel istismar sanığına verilen 22,5 yıl hapis cezasını Yargıtay bozdu Cinsel istismar sanığına verilen 22,5 yıl hapis cezasını Yargıtay bozdu

Ankara'nın Çubuk ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşanan olayda, bir baba tarafından silahla rehin alınan 7 yaşındaki M.E.V. isimli çocuk, 12 saatlik bir operasyonun ardından kurtarıldı.

Olayın Detayları

Ankara'nın Çubuk ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan 5 katlı bir binanın 2. katında gerçekleşen olayda, psikolojik sorunları olan ve madde bağımlısı olduğu iddia edilen H.V. (35), oğlu M.E.V.'yi (7), velayetinin verildiği eski eşi S.Y.'ye vermek istemeyerek silahla rehin aldı.

S.Y.'nin ihbarı üzerine saat 18.00 sularında olay yerine Polis Özel Harekat (PÖH), itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Ancak H.V., 12 saatlik süre boyunca ikna çabalarına olumsuz yanıt verince, PÖH ekipleri operasyon için harekete geçti.

Operasyon Düzenlendi 

Ekipler, silahla karşılık veren H.V.'yi omzundan ve bacağından vurarak etkisiz hale getirdi. Ardından M.E.V., 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından tedbir amaçlı Çubuk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralanan H.V. ise ilk müdahalenin ardından hastaneye sevk edildi.

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı ve detaylı bir inceleme başlatıldı.

Kaynak: AA