Dr. Süleyman Sırrı Aydoğan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İzmir ve Bornova siyasetinde önemli bir figürdü. Aydoğan’ın vefatı, İzmir’i ve CHP’yi derinden sarsmıştır.

CHP Bornova İlçe Başkanlığı’ndan Acı Haber

CHP Bornova İlçe Başkanlığı, Aydoğan’ın vefatını “1977-1980 ve 2004-2009 yılları arasında Bornova Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sayın Dr. Süleyman Sırrı Aydoğan’ın hayatını kaybettiğini derin üzüntüyle öğrendik. Başkanımıza Allah’tan rahmet ve sevenlerine başsağlığı dileriz” şeklindeki bir mesajla duyurdu.

Chp Bornova

Aydoğan’ın Siyasi Kariyeri

Sırrı Aydoğan, Bornova’da iki dönem belediye başkanlığı görevini yürüttü. Ayrıca, Aziz Kocaoğlu’nun başkanlık döneminde uzun süre İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekilliği görevinde bulundu.

DİSK: Taksim'de 1 Mayıs'ı yapma kararlılığındayız DİSK: Taksim'de 1 Mayıs'ı yapma kararlılığındayız

Dr. Süleyman Sırrı Aydoğan Kimdir?

Son olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi CHP Grup Başkan Vekili olarak görev yapmış olan Dr. Süleyman Sırrı Aydoğan, 1947 yılında Bornova'da doğdu. Siyasete 1965 yılında CHP ile giren Aydoğan, partinin gençlik kolları ve ilçe teşkilatlarında çalıştı. 1977 yılında Bornova Belediye Başkanı olan Sırrı Aydoğan, bu görevini 12 Eylül 1980 İhtilali'ne kadar üç yıl boyunca sürdürdü. 2004 yılında Aziz Kocaoğlu'nun Ahmet Piriştina'nın ölümü üzerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından O'nun yerine Bornova Belediye Başkanı seçildi. İkinci kez geldiği görevi 5 yıl boyunca başarıyla yürüttü. Bornova Belediye Başkanlığı görevinin ardından Aziz Kocaoğlu döneminde uzun yıllar İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görev yaptı.  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Doktor Sırrı Aydoğan, Aliye Aydoğan ile evli ve  Murat, Yusuf ile Senem adlı üç çocuk sahibiydi.

Kaynak: HABER MERKEZİ