Çinli performans kıyaslama platformu AnTuTu, Android telefonlara yönelik yeni bir performans derecelendirmesi yayınladı. 2024 yılının 1-31 Mayıs tarihleri arasında performans açısından en yüksek puanı alan akıllı telefonları içeren liste, teknoloji severlerin ilgisini çekiyor. Peki, hem üst hem de alt seviye cihazların bulunduğu bu listede hangi marka ve modeller yer alıyor? İşte Mayıs ayının en güçlü Android cihazları.

Vıvo X100s Liderliği Sürdürüyor

AnTuTu’nun Mayıs ayı istatistiklerine göre, Vıvo X100s (2.105.621 puan), birçok Snapdragon 8 Gen 3'lü cihazı geride bırakarak listenin ilk sırasında yer aldı. Bu başarının arkasında, havacılık sınıfı VC soğutma sistemi ile desteklenen MediaTek Dimensity 9300+ yonga setinin olduğunu belirtmek gerekiyor. İlk sırayı takip eden diğer modeller ise sırasıyla Oppo Find X7, Red Magic 9 Pro+ ve iQOO 12 oldu.

Diğer Güçlü Modeller

Vıvo X100 Pro, iQOO Neo 9S Pro ve Vıvo X100s Pro modelleri ise Mayıs ayının en performanslı telefonları arasında beşinci, altıncı ve yedinci sırada yer alıyor. Listenin son üç sırasına ise Vıvo X Fold 3 Pro, iQOO 12 Pro ve Vıvo X100 Ultra yerleşti.

HarmonyOS, iOS'u geride bırakıyor! HarmonyOS, iOS'u geride bırakıyor!

Bütçe Odaklı Telefonlar

Bütçe dostu telefonların yer aldığı alt amiral gemisi listesinde ise genellikle Snapdragon 7+ Gen 3 ve 7+ Gen 2 serisi cihazlar öne çıkıyor. Listenin birincisi OnePlus Ace 3V (1.437.896 puan) olurken, onu Realme GT Neo 6 SE ve Redmi K70E takip ediyor.

Editör: Kazim Bozkurt