Bazı üniversiteler öğretim üyesi ve öğretim görevlisi alımı yapacaklarını açıkladı. 8 Temmuz Pazartesi günü itibariyle başvurular başlamış bulunuyor.

İşte üniversitelerin personel alımı ile ilgili detaylar:

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Elemanı Alımı İlanı

Bu ilana başvuran adaylar, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerini ve ilanda belirtilen diğer hususları kabul etmiş sayılacaktır. Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri ve "Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi"ne göre öğretim üyesi alınacaktır. İlan edilen kadrolar aşağıda belirtilmiş olup, istenen evraklar ve başvuru dosyalarının nasıl hazırlanacağına ilişkin detaylı bilgiler www.aku.edu.tr web sayfasında yer alacaktır. Başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen, posta veya kargo yoluyla yapılacaktır.

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, aşağıda belirtilen Anabilim Dallarında açık bulunan kadrolara, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'na göre öğretim üyesi alınacaktır. Profesör ve doçent kadrolarına daimi statüde atama yapılacaktır.

3701163 F7F90A43Cb630A8720B40B2B7042580E 640X640

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Görevlisi Alımı

Öğretim Görevlisi Genel ve Özel Şartlar:

Adayların, 657 sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

Başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.

İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunanların sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

İlanda belirtilen kadrolara müracaat eden adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde yer alan şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. Öğretim üyesi kadrolarına müracaat edecek adayların, 2547 sayılı Kanun'un 23, 24 ve 26. maddelerinde belirtilen asgari koşulları sağlamış olmaları gerekmektedir.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Alımı

Başvuracakların, 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

Profesör ve Doçent kadrosuna atamalar, daimi statüde yapılacaktır.

Bursa'da Anten Tamiri Sırasında Çatıdan Düşen Kişi Hayatını Kaybetti Bursa'da Anten Tamiri Sırasında Çatıdan Düşen Kişi Hayatını Kaybetti

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların, Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Profesör kadrosu adaylarının, doçent unvanını aldıktan sonraki eserlerinden birini "Başlıca Eser" olarak belirtmeleri zorunludur.

3701163 8D810C21Eca896E402B5Ee03E221A422 640X640

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ile 9 Kasım 2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca öğretim elemanları alınacaktır. İlanımıza ve başvuru formlarına www.ksbu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Başvurular arasında kimlik fotokopisi, doçentlik belgesi ve yayın listesi gerekli olacaktır.

Kaynak: Haber Merkezi