Ömer Çelik: İsrail'in basın mensuplarını hedef almasını lanetliyoruz Ömer Çelik: İsrail'in basın mensuplarını hedef almasını lanetliyoruz

Anadolu Ajansı'nın aktardığı verilere göre, Amasya'da sandıkların yüzde 91,20'si açıldı. Heyecanla beklenen seçim sonuçlarında şu ana kadar şu tablo ortaya çıktı:

  • CHP adayı Turgay Sevindi: 24 bin 667 oy (%41,96)
  • AK Parti adayı Mehmet Uyanık: 16 bin 795 oy (%28,57)
  • MHP adayı Bayram Çelik: 13 bin 187 oy (%22,43)

Seçim sonuçları neleri gösteriyor?

Mevcut durumda, CHP adayı Turgay Sevindi oy oranı olarak lider konumda bulunuyor. Ancak, henüz açılmamış sandıkların sonuçları seçimlerin kaderini etkileyebilir. Amasya'daki siyasi tablo, son derece çekişmeli bir yarışa sahne oluyor. Seçim sonuçlarının tamamlanması ve kesinleşmesi ile birlikte Amasya'nın yeni belediye başkanı belli olacak.

CHP'nin 47 yıllık hasreti bitti

Amasya'da seçim sonuçları büyük bir merakla takip ediliyor. Özellikle CHP cephesi, 1977 yılından bu yana ilk kez Amasya Belediye Başkanlığı koltuğuna bu kadar yakın. Sevindi'nin aldığı oy oranı, partinin kentteki gücünü ve seçmen nezdindeki karşılığını gözler önüne seriyor. Diğer taraftan, rakibi konumundaki AK Parti ve MHP adayları da kendileri lehine bir sürpriz çekebilmek için henüz açılmamış sandıkların sonuçlarını bekliyor.

Amasya'da sandıkların kapanmasının ardından, sosyal medya platformlarında ise seçim sonuçları ve değerlendirmeler hız kazandı. Kullanıcılar, partilerin aldıkları oy oranlarını ve kent genelindeki siyasi havayı yorumluyor. Kimi kullanıcılar CHP'nin liderliğini sürdürmesini beklerken, kimileri ise sonucun henüz belli olmadığına dikkat çekiyor. Seçim heyecanı, sosyal medyada da devam ediyor.

Editör: Kazim Bozkurt