İzmir Valiliği öncülüğünde planlı ve koordineli bir çalışma yürütüldüğünü belirten Başkan Sürekli, "Sabahın erken saatlerinden itibaren teyakkuzdayız, kan bağışı ve ihtiyaçların planlanması noktasında harekete geçtik. MHP İl Başkanımız ve belediye başkanlarımızla deprem koordinasyon toplantımızda, AFAD ile koordineli bir eylem planı çıkardık. Bu arada, tüm ilçe teşkilatlarımız kan bağışı organizasyonlarını sürdürüyor. Yardım noktalarımızı çoğaltıyoruz. Cumhur İttifakı Belediyeleri ilk etapta; ısıtıcı, battaniye, uyku tulumu, çocuk bezi, power bank, hijyen setleri, bebek maması, su, atkı, bere, eldiven, mont, iç çamaşırı, gibi insani yardımları AFAD koordinasyonunda deprem bölgesine göndermeye başladı. İzmir'in duyarlılığı, yine farkını gösterecek biliyoruz. Kan bağışları çok önemli. Çünkü stoklar şimdiden 'SOS' veriyor" dedi.

AK Parti İzmir olarak, acil ihtiyaç malzemelerinin olduğu 3 TIR'ı bu akşam 20.00 itibariyle yola çıkaracaklarını belirten Sürekli, şöyle devam etti:

"Belediyelerimiz AFAD'la iletişim halinde ve ilk yardımlarını yola çıkarıyor. Girişimlerimizle; İzmir'deki hafriyatçılar ve inşaat firmaları 81 iş makinesini AFAD'a ulaştırdı. Yarın, MHP İzmir İl Başkanlığı'nda ikinci koordinasyon toplantımızı gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

'PLANLI VE DÜZENLİ YARDIM SAĞLAMAK'

Yapılacaklar konusunda daha fazla acı dindirmek ve daha fazla yara sarmak amacıyla birlikte adım atma kararı aldıklarını belirten MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ise "Cumhur İttifakı'nın paydaşları AK Parti ve MHP İl Başkanları olarak bir araya geldik.  Bunun içinde Valimiz ve AFAD ile koordineli olarak çalışma yapacağız. Amacımız planlı ve düzenli yardım yapmaktır, insanımızın neye ihtiyaç varsa ve yardımların nereye gönderilmesi gerekiyorsa bunu sistematik bir şekilde göndermek. Valimizle bu konularla ilgili toplantımızı gerçekleştirdik. Akşam da il başkanlığımızda 30 ilçe başkanımız ve il yönetim kurulu üyelerimizle birlikte neler yapabiliriz hususunda bir araya geleceğiz. Yaralılarımıza acil şifalar, kaybettiğimiz kardeşlerimize de rahmet diliyorum" dedi. (DHA)

İzmir Meryem'e ağlıyor: Arkadaşını eve bırakamadı İzmir Meryem'e ağlıyor: Arkadaşını eve bırakamadı