Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen "Uyuşturucu Madde Sempozyumu"nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tunç, "İnsanımızı sosyal ve ekonomik hayattan koparan, aile ilişkilerine zarar veren, çeşitli suçların işlenmesine zemin oluşturan uyuşturucuyla mücadele bizim kırmızı çizgimizdir. Uyuşturucuyla mücadelede sonuna kadar kararlıyız." dedi.

Toplumun Farkındalığı Arttırılacak: İlk Adım

Tunç, etkin bir uyuşturucuyla mücadele için toplumda farkındalık seviyesini artırmayı hedefleyen ilk adımın atılması gerektiğini belirtti. Uyuşturucunun zararları konusunda bilinçlendirme çalışmalarının bu kapsamda büyük önem taşıdığını vurguladı.

Bağımlıların Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri: İkinci Adım

Bağımlıların tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerine erişimini kolaylaştırmanın, uyuşturucuyla mücadelede ikinci kritik adım olduğunu ifade eden Bakan Tunç, bu sayede bağımlıların tedavi olma ve topluma yeniden kazandırılma şansının artacağını dile getirdi.

LNG Gemisi Nedir? Türkiye Nereden LNG Alıyor? LNG Gemilerinin Türkiye'ye Faydaları LNG Gemisi Nedir? Türkiye Nereden LNG Alıyor? LNG Gemilerinin Türkiye'ye Faydaları

Adalet Bakanlığı'nın Sorumluluğu: Üçüncü Adım

Üçüncü adım olarak Adalet Bakanlığı olarak kendilerine düşen sorumlulukları ele alan Tunç, özellikle Anayasa'nın 56. ve 58. maddelerinin uyuşturucu ve uyarıcı madde suçlarıyla mücadele konusunda devlete önemli görevler yüklediğini vurguladı.

Spot Text:

Kaynak: HABER MERKEZİ