Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmeye göre, ülke genelinde çok bulutlu ve yağışlı bir hava bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacağı ve güney kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Özellikle Antalya, Isparta, Mersin ve Adana çevrelerinde yaşanabilecek olan yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor. Rüzgarın Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği ve ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara sebep olabileceği belirtiliyor.

Bakan Akar'dan Rusya-ABD gerginliğe ilişkin açıklama Bakan Akar'dan Rusya-ABD gerginliğe ilişkin açıklama

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde ise çığ tehlikesi riski bulunuyor.

Hava sıcaklıklarına bakıldığında, Adıyaman’da 7°C-14°C arasında, Diyarbakır’da 8°C-17°C arasında, Gaziantep'te 5°C-13°C arasında, Şanlıurfa'da ise 8°C-15°C arasında değişimler bekleniyor. Öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışın etkili olacağı Adıyaman ve Gaziantep'te, Diyarbakır'da parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Şanlıurfa'da ise bu akşam saatlerinde yağmur bekleniyor.