30 yıldır çay sektöründe faaliyet gösteren Tirebolu 42 Çay Gıda Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi, ekonomik krizin etkisiyle normal koşullar altında faaliyetlerini sürdüremez hale geldi. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, 30 yılı aşkın bir süredir sektörde varlık gösteren şirket için 1 yıl kesin mühlet kararı verdi.

Konkordato Süreci Başladı

Mahkeme, konkordato ilanına ilişkin şu duyuruyu yaptı:

Hise Global, Türk şirketlere Avrupa’nın kapılarını açıyor Hise Global, Türk şirketlere Avrupa’nın kapılarını açıyor

"Konkordato talebinde bulunan Tirebolu 42 Çay Gıda Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından açılan ve mahkememizde görülmekte olan konkordato tasdiki davası nedeniyle; İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğünün 485886-5 numaraya kayıtlı Tirebolu 42 Çay Gıda Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi hakkında İİK. 289. maddesi uyarınca 19/03/2024 tarihi saat 15:20’den itibaren 1 yıl mühlet verildi.

Alacaklıların ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçeyle mahkememize müracaat ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleriyle birlikte ileri sürerek konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri hususu İİK. 288. maddesi uyarınca ilanen tebliğ olunur."

Giresun Merkezli Bir Marka

Tirebolu 42 markası, Giresun merkezli bir şirket. Markadaki 42 ise 42. Alay'dan esinlenerek alınmış. Türkiye genelinde marketlerde yaygın olarak satılan Tirebolu 42'nin konkordato süresinde toparlanamaması halinde iflası istenebilecek.

Editör: Kazim Bozkurt