Yeni başkanın yol haritasını böyle çizdi

Yeni başkanın yol haritasını böyle çizdi

Selçuk’u ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin kalkınması için ortaya koydukları "İzmir Modeli"nin Türkiye’ye örnek olduğunu belirterek, görevi devralacak belediye başkanının da bu yolu izlemesi gerektiğini söyledi. "Yorulmadım ama gücümüz yeterken, gözümüz görürken bayrağı teslim etmek istedim" diyen Kocaoğlu, doğru yapanın yanında, yanlış yapanın karşısında duracağını da sözlerine ekledi.

Yerel seçimlere 6 ay kala aday olmama kararını kamuoyuyla paylaşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Menderes ilçesi ile başladığı teşekkür turuna Selçuk ile devam etti. Belevi'den başlayan gezisini Barutçu, Zeytinköy, Gökçealan, Havuçlu, Çamlık, Sultaniye, Acarlar ve Şirince mahalleleri ile sürdürdükten sonra günün finalini Selçuk merkezinde yapan Başkan Kocaoğlu, vatandaşlarla bir araya gelerek bol bol sohbet etti. Selçuklular, özellikle tarım ve hayvancılığa verdiği destekten ötürü Başkan Kocaoğlu’na teşekkür etti.


Yorulmadım ama..


"Neden Başkanlıktan ayrılıyorsun?", "Sen bizi bırakıyorsun ama biz seni bırakmak istemezsek ne olur?" şeklindeki sorulara samimi cevaplar veren Aziz Kocaoğlu, belediye başkanlığının bir meslek olmadığının altını çizerek şunları söyledi:

“Bizim 15 yıldır İzmir’de gittiğimiz yoldan gidecek bir arkadaşımızı seçeceğiz. Bundan sonraki görevimiz bu. Bu bir bayrak yarışı. Ben 15 sene koştum. Belediye başkanlığı meslek değil. Geldik; namusumuzla, şerefimizle hiçbir şaibeye bulaşmadan görevimizi yaptık. Sizlere bana verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun. Ben razıyım. Şimdi bu görevi bir başka arkadaşımıza bırakmanın zamanı geldi. O da zamanı geldiğinde gidecek ama Türkiye Cumhuriyeti payidar kalacak. Zamanı geldiğinde görevi bırakıp bayrağı emin ellere teslim etmek gerekir. Yorulmadık ama gücümüz yeterken, gözümüz görürken bayrağı teslim etmek istedim. Hayata geçirdiğimiz yerelde kalkınma modeli ile Türkiye’ye örnek olduk. Bugün Türki ye’nin birçok bölgesinden belediyemizin projelerini öğrenmek için belediye temsilcileri ve belediye başkan adayları bilgi almaya İzmir'e geliyor. Bu da bizim için gurur verici.”


Yapmayan giderK.Menderes'i kurtardık


Göreve gelir gelmez alt yapının bulunmadığı ilçelere yatırım yaptıklarını, tüm çevre yerleşimlerde Avrupa standartlarında arıtma tesisi kurduklarını da hatırlatan Başkan Kocaoğlu, özellikle Küçük Menderes Nehri’ni kirlilikten kurtardıklarını ve küçük yerleşimlerde 28 paket arıtma daha yaptıklarını belirterek, "Selçuk ve Belevi’nin de arıtması planlandı; yapılacak" diye konuştu.

Selçuk ziyaretinde Şirince Çarşısı’nı da gezen Başkan Kocaoğlu’na vatandaşlar sevgi gösterisinde bulunarak bol bol fotoğraf çektirdi. Sultaniye Köyü'nde Eyice Sultan Türbesi'ni ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, turunun son durağı olan Selçuk meydanında, emekli gazi Ali Sarıca ile tavla oynadı.
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER