Öğrenci Dostu Kent: Bornova

Bornova Belediyesi, Gençlik Merkezi’nden Dost Kart’a, yarı zamanlı iş ve staj imkanından ortak projelere; pek çok Öğrenci Dostu Uygulama ile üniversiteli gençlere destek oluyor.

Öğrenci Dostu Kent: Bornova
Bornova Belediyesi, Gençlik Merkezinden Dost Kart’a, yarı zamanlı iş ve staj imkanından ortak projelere; pek çok Öğrenci Dostu Uygulama ile üniversiteli gençlere destek oluyor. Bornova’nın bir üniversite kenti olduğunu vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, geleceğimiz olan gençlere sahip çıkmanın çok önemine dikkat çekiyor.

Bornova Belediyesi, başta Ege ve Yaşar Üniversiteleri olmak üzere sınırlarındaki köklü eğitim kurumları ile bir üniversite kenti olan Bornova’da Öğrenci Dostu Uygulamaları ile örnek oluyor.

Gençlik Merkezi sıcak bir yuva


Öğrenciler, Büyükpark içerisindeki Prof. Dr. Türkel Minibaş Gençlik Merkezi’nin, yemekten çamaşır yıkamaya, sıcak-soğuk içecekten internet ve kütüphaneye;  tüm imkanlardan ücretsiz olarak yararlanıyor. Aynı Merkez’de pek çok sosyal ve kültürel etkinliğe katılma şansı buluyor.

Dost Kart indirimli alışveriş


Üniversite öğrencileri, 2014 yılında uygulamaya geçen Dost Kart ile Bornova esnafından indirimli alışveriş yapabiliyor. Dost Kart sahibi öğrenciler, Restorandan mağazalara Dost Kart’a üye pek çok işletmelerden  %50’ye varan indirimlerle yararlanabiliyor.

Yarı zamanlı iş imkanı


İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine, başta Down Kafe, Çınar Evi, Kızlar Kahvesi, Diyet Kafe, Engelsiz Kafe ve Pınar Kafe olmak üzere Bornova Belediyesi’ne ait sosyal tesislerde iş imkanı sunuluyor. Yarı zamanlı servis elemanı olarak çalışan öğrenciler, okullarını aksatmadan hem iş hayatı ile tanışıyor, hem de harçlıklarını çıkarıyor. Bornova Belediyesi ayrıca tüm müdürlüklerinde ilgili bölümlerde öğrenim gören gençlere staj yapma imkanı da sunuyor.

Öğrenim sürecine de tam destek


Bornova Belediyesi üniversiteli gençlerin hayatlarını kolaylaştırmakla kalmayıp,  öğrenim süreçlerine destek oluyor. Pek çok çalışmada öğrencilerin fikirlerinden yararlanılıyor. Kamusal alanlar için fiziki projeler ortaya koymalarına ve sosyal projeler üretmelerine olanak sağlanıyor. Öğrenci kulüpleri sergi, yarışma, konser gibi pek çok etkinliğini Bornova Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştiriyor.

Her zaman gençlerimizin yanındayız


Bornova’nın bir üniversite olduğunu vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, geleceğimiz olan gençlere sahip çıkmanın çok önemli olduğunu söyledi. Sundukları pek çok olanak ile ihtiyaç sahibi öğrencilerin yaşamını kolaylaştırdıklarını belirten Başkan Atila, “Özellikle başka şehirlerden kentimize gelen gençlerimizin de; ‘Evimiz’ diyebildiği bir Bornova için her zaman onların yanında olacağız”diye konuştu.  
Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER